Facebook Google+ Twitter

Samolot zawrócił - dolegliwości żołądkowe pasażerów

Lot do Tokio zakończył się na lotnisku w Monachium. Osiemdziesięciu pasażerów skarżyło się na dolegliwości żołądka, nudności i biegunkę. Samolot Lufthansy zawrócił. Przyczyny choroby nie są jeszcze wyjaśnione.

Monachium - w sobotę po południu, dziesiątki pasażerów z problemami żołądkowymi, przyczyniło się do wstrzymania lotu. Krótko po starcie samolot z trzystoma osobami na pokładzie powrócił na lotnisko, po tym, gdy członkowie osiemdziesięcioosobowej japońskiej grupy wycieczkowej zaczęli skarżyć się na bóle brzucha i nudności.

Pasażerowie od razu mieli zapewnioną pomoc medyczną, a 23 osoby przewieziono do pobliskiego szpitala. Skarżyli się na skurcze żołądka, wymiotowali, mieli zawroty głowy oraz problemy z krążeniem, jednak według doniesień lekarzy, ich stan nie zagrażał życiu. Pozostałych 57 turystów umieszczono w hotelu pod stałą obserwacją lekarską.

Przyczyny niedyspozycji podróżnych nie zostały jeszcze ustalone. Konieczna jest kontrola warunków, w jakich przebywała wycieczka w Niemczech. Turyści podróżowali po Europie. Do Monachium przybyli z Londynu i zatrzymali się tutaj na dwa dni. W akcji ratowniczej, wzięło udział między innymi jedenastu lekarzy, dwadzieścia karetek pogotowia w tym aż siedemnaście specjalistycznych i trzy zwykłe.

Źródło: http://www.spiegel.de/reise/aktuell/0,1518,684812,00.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.