Facebook Google+ Twitter

Samoloty AWACS latają nad Polską. To odpowiedź NATO dla Rosji

Od dziś samoloty wczesnego ostrzegania latają nad Polską i Rumunią. Patrolowanie przestrzeni powietrznej jest odpowiedzią NATO na konflikt ukraińsko-rosyjski.

F-16 / Fot. By Radomil talk (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via WikimedDwa samoloty wyposażone w system wczesnego ostrzegania oraz w system AWACS od dziś patrolują przestrzeń powietrzną nad Polską i Rumunią. Maszyny nie mogą wlecieć na terytorium Ukrainy, ponieważ nie mają prawa opuścić obszaru NATO.

Samoloty są wyposażone w stację radiolokacyjną dalekiego zasięgu. Jak poinformował Jay Janzen z NATO, dzięki temu są w stanie obserwować terytorium o powierzchni ponad 300 tysięcy kilometrów kwadratowych. "Będą przede wszystkim nadzorować działalność w powietrzu i na morzu" - powiedział. Nie oznacza to jednak, że maszyny te są latającymi szpiegami i że są wyposażone np. w mikrofony.

Samoloty te już przylatywały do Polski w ramach ćwiczeń NATO. W tym tygodniu dołączą do nich amerykańskie F-16 - oficjalnie, w ramach ćwiczeń - informuje Polskie Radio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tomku, to przecież nie jest wyraz pomocy dla Polski, tylko wypełnienie działań wywiadowczych USA. To, że przyjechali również Amerykanie i pojawiło się kilkanaście F-16, to jest o tyle oczywiste, o ile Amerykanie nie pozostawią swoich bez zabezpieczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto niby ma do nas strzelać? :)

Poraża mnie śmiechem to zaangażowanie amerykanów, normalnie potęga pomocy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze jedna uwaga. Jeśli nie chcemy witać wkrótce Putina biało-niebiesko-czerwonymi chorągiewkami, to powinniśmy zaprosić do siebie kontyngent NATO w ilości co najmniej kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy wszystkich formacji. Pod ich osłoną zmodyfikować swoje siły zbrojne, nawet gdyby miała gościna wojsk sprzymierzonych trwać całymi latami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, tutaj nie ma do czego wracać. To po prostu należy zrealizować i mieć gdzieś fakt, czy się to Rosjanom podoba, czy nie. Na naszej ziemi możemy sobie mieć co dusza zapragnie i żaden imperialista nie będzie nam dyktował warunków.
Ukraina zrezygnowała z broni jądrowej i teraz płaci olbrzymią cenę i kto wie, czy nie zapłaci jeszcze wyższej.
Wszelkie traktaty i porozumienia z Rosją są tyle warte co zużyty papier toaletowy.
Powinniśmy mieć takie możliwości obronne, by jakiemukolwiek potencjalnemu agresorowi sam pomysł inwazji na Polskę wydał się co najmniej "niesmaczny".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego konieczny jest powrót do rozmów o rozmieszczeniu tarczy antyrakietowej w Polsce . I to nie z powodu zagrożenia antyterrorystycznego ale zagrożeniem imperialnych zapędów Putina .
Putin zwariował , Merkel ma rację oderwany od rzeczywistości nieświadomy skutków swoich działań .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.