Facebook Google+ Twitter

Samoloty F-16 załatwią Łodzi drogę S8

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-22 07:35

Przedstawiciele resortów transportu i obrony narodowej potwierdzili na posiedzeniu Senackiej Komisji Obrony Narodowej konieczność budowy drogi ekspresowej S8 od Łodzi przez Pabianice, Łask, Zduńską Wolę i Sieradz.

W pełni popieramy tę inicjatywę. Zdecydowanie poprawiłoby to komunikację w węźle łódzkim, także ze względu na poprawę możliwości transportowych Sił Zbrojnych RP w tym rejonie" - napisał Marek Zająkała, wiceminister obrony narodowej, w stanowisku przesłanym komisji.

Wczoraj komisja wysłuchała informacji na temat przygotowań infrastruktury do przyjęcia przez Polskę samolotów F-16, które stacjonować będą w podpoznańskich Krzesinach i w Łasku. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność budowy drogi S8 w wariancie łódzkim.

"Po przedstawieniu doprecyzowanego przebiegu tej drogi, resort obrony zaliczy ją do dróg o znaczeniu obronnym" - czytamy w stanowisku MON.

- Również przedstawiciel Ministerstwa Transportu przychylił się do łódzkiego przebiegu S8 zapisanego w rozporządzeniu rządu z 2004 roku - powiedział nam sieradzki senator Czesław Rybka (PiS), wiceprzewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej. - Mam nadzieję, że sprawa zostanie ostatecznie rozstrzygnięta 30 września na posiedzeniu komisji opiniowania projektów inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w którym wezmę udział.

Spór o lokalizację S8 w województwie łódzkim wybuchł, gdy pojawiły się informacje o możliwości jej poprowadzenia od Wieruszowa przez Wieluń, Bełchatów i Piotrków. Teraz zwolennicy jednego i drugiego rozwiązania, parlamentarzyści i samorządowcy, próbują przekonać rząd do swoich racji. Jedni i drudzy podkreślają ekonomiczne znaczenie tej drogi dla swoich regionów. (kr)

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zdecydowanie jestem za wariantem drogi S8 przez Sieradz, Zduńską Wole, Łask, Pabianice, i do łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę, w końcu zwolennicy wariantu łódzkiego mają choć jeden merytoryczny argument...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście jestem za S8 od Łodzi przez Pabianice, Łask, Zduńską Wolę i Sieradz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.