Facebook Google+ Twitter

Samoloty wróciły na warszawskie lotnisko

Pierwszy etap remontu pasów startowych na warszawskim lotnisku im. Chopina za nami. Od godziny szóstej rano dnia dzisiejszego, lądują już na nim wszystkie samoloty, niezależnie do wielkości. Kolejna faza remontu już w przyszły weekend.

Pierwsza faza remontu za nami. / Fot. Mariusz Michalak Pierwszy etap remontu dróg startowych na warszawskim lotnisku dobiegł końca. - Udało nam się zerwać nawierzchnię starą i nałożyć pierwszą warstwę nowej. To jednak nie koniec, w kolejne soboty musimy nakładać nowe warstwy asfaltu, w najwyższym punkcie ponad 50 cm - twierdzi dyrektor biura public relations Przedsiębiorstwa Polskie Porty Lotnicze Radosław Żuk.

Remont sprawił, że większość pasażerów musiały przejąć inne lotniska. Prawdziwe oblężenie przeżywał port im. Reymonta w Łodzi. Odprawy odbywały się zgodnie z planem. Przez miniony weekend łódzkie lotnisko obsłużyło ok 11 tysięcy pasażerów. Jak czytamy na TVN Warszawa to trzykrotnie więcej osób niż normalnie. Szacuje się, że podczas całego remontu łódzkie lotnisko może przyjąć nawet 40 tysięcy pasażerów.

Bez większych utrudnień odbywały się także odloty z Katowic.

Kolejne utrudnienia w ruchu lotniczym z Warszawy w przyszły weekend.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.