Facebook Google+ Twitter

Samoobrona: Mojzesowicz musi odejść

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-27 15:14

Sprawę odejścia Wojciecha Mojzesowicza z funkcji szefa sejmowej komisji rolnictwa Andrzej Lepper stawia na ostrzu noża. Jest gotów w tej sprawie porozumieć się nawet z opozycją.

fot. MWMEDIA Jego zapędy studzi jednak PiS zapowiadając, że takie postępowanie Samoobrony będzie oznaczało zerwanie koalicji.

Mojzesowicz był wcześniej partyjnym kolegą Leppera. Przeszedł jednak do PiS i na wsiach promuje rozwiązania swojego obecnego ugrupowania, nie szczędząc krytyki byłemu szefowi.

– Jestem członkiem rządu i koalicji. Nie pozwolę, by ktoś mnie krytykował. Pan Mojzesowicz lubi zmieniać partie, więc teraz może znów to zrobi i będzie święty spokój – mówi Andrzej Lepper. Dodaje, że jeśli Mojzesowicz nie przestanie szefować komisji rolnictwa, będzie namawiał posłów opozycji, by głosowali za jego odejściem.

Może to być jednak trudne, bo przynajmniej PSL nie ma nic przeciwko posłowi PiS. – Jesteśmy zadowoleni z jego pracy w komisji. Nie ma powodu go odwoływać dla jednej zachcianki. Krytykę też trzeba umieć znosić – mówi Marek Sawicki z PSL.

Żądania Leppera coraz bardziej niecierpliwią PiS.

– Jeśli Lepper doprowadzi do odwołania Mojzesowicza z funkcji, będzie to równoznaczne z zerwaniem koalicji. Cała wina spadnie na szefa Samoobrony – mówi wprost Marek Kuchciński, szef klubu PiS. – Jego odwołanie może nastąpić tylko za zgodą wszystkich koalicjantów, wskazują na to zapisy umowy koalicyjnej – podkreśla.

Lepper jednak nie zamierza się poddawać. – Ten człowiek musi odejść i odejdzie – zapowiada.

– Samoobrona złoży wniosek o odwołanie PiS-owskiego szefa sejmowej komisji rolnictwa, chyba że Wojciech Mojzesowicz wcześniej sam poda się do dymisji – poinformował poseł Samoobrony Janusz Maksymiuk.

MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.