Facebook Google+ Twitter

Samoobrona wystartuje w wyborach, bez następcy Andrzeja Leppera

Jak informuje Bogdan Socha z prezydium Samoobrony, pomimo śmierci lidera partii Andrzeja Leppera, Samoobrona chce wystartować w wyborach parlamentarnych.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellSocha dodał, iż aktualnie nie zna osoby, która mogłaby zastąpić byłego szefa Samoobrony Andrzeja Leppera. Nie ma tak charyzmatycznego, znanego polityka, który pracowałaby w podobny sposób - powiedział Socha.

Jak dowiedział się PAP, nowy lider partii prawdopodobnie zostanie wybrany po wyborach. - Przewodniczącego wybiera kongres. Jego organizowanie w trakcie kampanii wyborczej nie ma sensu. Według statutu partii, kiedy nie ma przewodniczącego, wszystkie decyzje podejmuje prezydium partii - oznajmił Socha.

W środę do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego Samoobrony. Socha zapewnia, iż partia funkcjonuje normalnie i przygotowuje się do startu w wyborach parlamentarnych. Uruchamiamy akcję zbierania podpisów - powiedział Socha.

Były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona Andrzej Lepper, został znaleziony martwy w piątek, w warszawskiej siedzibie partii. Popełnił samobójstwo przez powieszenie. Podczas sekcji zwłok oraz oględzin z udziałem biegłych medycyny sądowej, nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

Państwowy pogrzeb Andrzeja Leppera odbędzie się w czwartek o godzinie 16. Były lider Samoobrony zostanie pochowany w Krupach (woj. zachodniopomorskie), niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał.

Źródło:
Polskieradio.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Staszek
  • Staszek
  • 13.08.2011 12:14

W Grodnie przed budynkiem Konsulatu Generalnego odbyło się pikietowanie.
http://polaki.org

Komentarz został ukrytyrozwiń
FANKA SAMOOBRONY
  • FANKA SAMOOBRONY
  • 12.08.2011 14:48

Renata Lidia Beger.POWINNA BYĆ NASTĘPNĄ ANDRZEJA LEPPERA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.