Facebook Google+ Twitter

Samorządowcy uczyli przedsiębiorców jak uciec z podatkami z Polski. Do szkolenia dołożyła Unia

Uczestnicy I Forum Inwestorów Kapitałowych mogli dowiedzieć się jak "optymalizować inwestycje". W praktyce było to instruktaż, jak nie płacić podatków w Polsce. Co ciekawe konferencja finansowana była ze środków unijnych.

https://flic.kr/p/dK2oa7 / Fot. Keith Cooper/CC BY 2.0Konferencja odbyła się w sopockim hotelu Mera Hotel & Spa w lutym bieżącego roku. Odbyła się w ramach programu "Innowacyjne Pomorze". Jej uczestnicy mieli wymieniać się doświadczeniami, wysłuchać ciekawych prezentacji dotyczących biznesu. Na liście organizatorów znajdziemy Agencję Rozwoju Pomorza, pomorski samorząd i Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza - informuje Gazeta.pl.

Jednym z prelegentów konferencji był Tomasz Kołaczyk z zarejestrowanej na cyfrze firmy Equation Corporate Services. Pomaga ona przedsiębiorcom przenieść działalność na Cypr. Prezentacja nosiła tytuł "Jak optymalizować podatkowo swoją inwestycję". W praktyce było to szkolenie, którego uczestnicy mogli szczegółowo dowiedzieć się, w jaki sposób płacić bardzo niskie podatki na Cyprze.

Czytaj także: MKOl żąda luksów od organizatorów igrzysk. Wyciekła licząca 7 tys. stron instrukcja


Słuchacze poznali najpopularniejsze metody optymalizacji w takich obszarach jak zyski z giełdy, sprzedaży udziałów, nieruchomości itp.

Zaskakujący jest ostatni slajd prezentacji. Uczestnicy dowiedzieli się z niego, że była ona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dziennikarze gdańskiej "Wyborczej" ustalili, że UE zapłaciła 4,4 tys. złotych brutto.

Rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku wytłumaczyła, że zgodnie z jej wiedzą "uczestnicy prezentacji nie skorzystali z tej formy optymalizacji ze względu na wiele zawiłości i trudności związane z jego wdrożeniem w praktyce". Przedstawiciel Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza również uważa, że problemu nie ma, bo temat jest "nieodłącznym zjawiskiem na rynku inwestycji kapitałowych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dobre, dobre... Czekam na taki moment, gdy przeczytam gdzieś ogłoszenie w stylu: "Nauczycielka z wieloletnim stażem uczy jak kantować nauczycieli"

Komentarz został ukrytyrozwiń

gdyby nasze państwo nie łupiło polskich firm jak Janosik, to nikt by nie uciekał za granicę....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te państwo jest już wydmuchane jak wielkanocna pisanka .Pozostaje piękna fasada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz mamy koleiny etap wyprowadzania zysków z kraju. UE uczy jak to się robi a urzędnik rządowy uchwalaną ustawę zapobiegającą nie zanosi do drukarni .Tym samym przeciąga te praktyki do 2016 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzywa przećwiczona była przez ostatnie 5 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma co się krzywić na krzywą Laffera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.