Facebook Google+ Twitter

Samorządowcy walczą o Wiejską. Tysiąc radnych kandyduje w wyborach

15 proc. kandydatów do parlamentu to czynni samorządowcy. Rekord padł na Opolszczyźnie, gdzie o mandat poselski ubiega się 20 proc. radnych instytucji samorządowych.

 / Fot. Emi Soboń/W24W skali kraju ponad 1 tys. radnych stanęło do walki o wejście do parlamentu. Zawiązana m.in. przez prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, Unia Prezydentów powstała właśnie po to, by dokonać "transferu" samorządowców na Wiejską.

"Dlaczego senatorem może być przedsiębiorca, profesor wyższej uczelni, a prezydent miasta nie? Mówi się, że doszłoby do konfliktu interesów, bo Senat tworzy prawo dotyczące samorządów. Ale przecież w taki sam sposób tworzy je w odniesieniu do gospodarki, szkolnictwa i każdej innej dziedziny życia." - powiedział Dutkiewicz pytany o Unię Prezydentów Gazecie Wyborczej.

Na listach wyborczych znajdziemy trzech marszałków województwa: Adama Struzika, Krzysztofa Hetmana i Adama Jarubasa. Kandydujący do Senatu prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, spotkał się z zarzutami, że "zerwał umowę z mieszkańcami miasta".

Socjolog z Uniwersytetu Śląskiego, prof. Jacek Wódz uważa jednak, że pęd samorządowców, ku mandatom poselskim czy senatorskim, nie świadczy o nich dobrze. "To jak powiedzenie lokalnej społeczności, która na niego głosowała, ''pocałujcie mnie w d, ja wybieram coś innego'' - stwierdził profesor.Czytelnicy i autorzy W24 polecają na Facebooku
Wiadomości24 to nie "spork" Nordwalla
LE: Legia w niesamowitym stylu pokonuje Hapoel 3:2
Piotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!
Wajda, Penderecki, Korzeniowski, Karolak popierają Platformę
Pomysł Palikota: Jarosław Kaczyński winny katastrofie smoleńskiej


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.