Facebook Google+ Twitter

Samorządy są przeciwne reformom ministra Gowina

Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin zapowiedział zamienienie małych 115 sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe. Samorządowcy mówią: nie chcemy takiej reformy.

Wyszło szydło z worka. Jarosław Gowin w rozmowie z "Super Expressem" przyznał , że premier Donald Tusk wysłał go do Ministerstwa Sprawiedliwości, by tam był... tyranem. Zajrzeliśmy do opasłych słowników i okazało się, że tyran to człowiek okrutny, sprawujący władzę absolutną, wymuszający na poddanych posłuszeństwo za pomocą terroru...

Jak zatem zachowa się minister w stosunku do podległych pracowników i wspierających ich burmistrzów i starostów, czas pokaże. Faktem jest, że opór materii jest coraz większy i wcale nie osłabiły sprzeciwu konsultacje w ministerstwie 16 stycznia br. z samorządowcami.

"Naszym zdaniem łączenie sądów, które są podobnej wielkości, nie usprawni pracy sędziów i na pewno też nie będzie miało wpływu na oszczędności" - powiedział w Katolickim Radiu Podlasie burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula.

"Sensowniejsze byłoby łączenie sądów małych, takich jak w Węgrowie czy w Sokołowie z sądami dużymi, a nie łączenie dwóch, niemal takich samych placówek. Podobne stanowisko zaprezentował starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski.

Sądu Rejonowego w Garwolinie nie należy likwidować choćby z tytułu
rozległości terytorialnej jego jurysdykcji, ilości spraw, które rozpatruje. To prowadziłoby też do ograniczenia sprawności funkcjonowania powiatu. Gdyby ktoś z Kozic czy Życzyna miał załatwić jakąś sprawę sądową w Mińsku Mazowieckim, musiałby pokonać prawie 100 km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 25.01.2012 12:37

Pan Gowin , platformiany dewot nikomu krzywdy nie zrobi

Komentarz został ukrytyrozwiń
ELŻBIETA FRANKOWSKA
  • ELŻBIETA FRANKOWSKA
  • 25.01.2012 12:02

GDZIE SZACUNEK DLA PRAWA, GDZIE PRZESTRZEGANIE PRAWA ZGODNEGO Z PRZYKAZANIEM MIŁOŚCI ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.