Facebook Google+ Twitter

Samotna "Kobieta na motocyklu"

Nowa świetna książka. Na okładce autorka - Anna Jackowska. "Kobieta na motocyklu" to młoda, ładna, samotnie zwiedzająca kraje arabskie pisarka.

Okładka książki : "Kobieta na motocyklu" / Fot. Anna JackowskaPolska-Turcja-Syria-Jordania i z powrotem. Samotną podróż na motocyklu opisała Anna Jackowska, autorka "Kobiety na motocyklu".

Zainteresowałam się tą książką, bo kiedyś przypadkiem trafiłam na stronę autorki w internecie. Sympatyczne teksty, dowcipne, budzące ciekawość. Kiedy ukazała się książka, pomyślałam - będzie na pewno świetna. Nie zawiodłam się. To barwna, wesoła, ale i poważna, pełna zwrotów akcji opowieść o niezwykłej, samotnej moto-podróży do krajów arabskich.

Podróżniczka to: Polka, Europejka i - jak czasami podkreśla - blondynka.

W notce biograficznej czytam m.in.: absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, trener umiejętności psychospołecznych, pracuje z młodzieżą. Jednak przede wszystkim jest podróżniczką. Pierwsza moto-podróż to Chorwacja - 2002 rok, następna Portugalia 2004, trzecia - Maroko 2008, a ostatnia 2009 rok to Turcja, Syria i Jordania.

Książka "Kobieta na motocyklu" (Wyd. Pascal Travel Club) to opowieść o tej ostatniej podróży.
Opowiedziana wyprawa to oczywiście nie tylko jazda motocyklem - to intensywne zwiedzanie zabytków, odkrywanie różnych smaków i zapachów, zakupy, ale przede wszystkim autorka szuka kontaktów z ludźmi. Stara się poznać i przekazać nam możliwie najwięcej na temat ich obyczajów, przybliżyć kulturę życia na co dzień i od święta. Zdjęcia dodatkowo ilustrują barwę i klimat podróży motocyklem.

Skąd taki pomysł - już na początku Autorka wyjaśnia: "Dlaczego chcę podróżować na motocyklu? Bo właśnie to lubię robić. Jeżdżę ze sobą i po swojemu. (...) Samotna podróż to nieustanna próba dogadania się z samym sobą, poznania siebie. Ale w podróży bardziej zależy mi na poznaniu innych. Uczę się spotykać ludzi bez uprzedzeń i stereotypów (...). Czasem mi się to udaje, czasem nie."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jeszcze raz dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2010 20:22

Jak widać, spodobało mi się i zaciekawiony publikowanymi materiałami, poszedłem za ciosem. Czytam i to z przyjemnością:) Powiem, że 5*, to zbyt skromna ocena.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.