Facebook Google+ Twitter

Samotni w wielkim świecie czyli "Single i remiksy" w Capitolu

„Single i remiksy” w prapremierowej odsłonie można było obejrzeć w niedzielę 14 października. Ten zabawny spektakl to idealna pozycja dla osób, które szukają w teatrze rozrywki.

Co Szczygielski sądzi na temat życia singli w wielkomiejskiej dżungli, widzowie przekonali się na deskach Teatru Capitol. W prostej fabule opowiada o pracy redakcji „Singiel w wielkim mieście” - przedstawia sylwetki bohaterów, którzy albo nie radzą sobie z relacjami międzyludzkimi i uciekają w wir pracy, albo bez drugiej połówki zwyczajnie nie mogą żyć. Weronika Książkiewicz, której bohaterka to prezes wydawnictwa nie akceptuje żadnej korelacji z płcią przeciwną - nie znosi par, małżeństw i całego tego szumu wokół miłości. Uważa, że wszystko to nie pozwala człowiekowi osiągnąć wymarzonego sukcesu. W swojej redakcji prowadzi apodyktycznego rządy, które obejmują m.in. to, że mogą tu pracować jedynie samotni. Jednak wcale tak nie jest, gdyż pozostała dwójka głównych postaci - wydawca (Anna Mucha) oraz dyrektor ds. reklamy (Wojtek Medyński) są małżeństwem od pięciu lat, ale naturalnie nikt poza nimi o tym nie wie.

W zabawnej sztuce występują nieoczekiwane zwroty akcji, kiedy np. wydawnictwo zostaje sprzedane w ręce dużej indyjskiej firmy. Jej przedstawiciel pojawia się któregoś dnia w Polsce, aby wprowadzić ewentualne zmiany w polityce firmy. I wtedy obsada spektaklu daje popis bollywoodzkiego tańca, pani prezes udaje, że jej mężem jest dyrektor ds. reklamy, a przedstawiciel nowej firmy zarządzającej „Singlem w wielkim mieście” okazuje się być Polakiem.

Zabawna historia w połączeniu z dyrektorem reklamowym, który co chwila dostaje ataków astmy, jego żoną, która na pomysł dodania do gazety podpaski firmy Mirabelka stwierdza, że w związku z tym w przyszłym wydaniu trzeba będzie dodać mopa oraz panią prezes, która wygina się w dziwnych pozach na kanapie, pozwoli miło spędzić wieczór z przyjaciółmi bądź we dwójkę w teatrze. Tym, którzy zmęczeni są bardziej wyrafinowaną sztuką, reżyser proponuje ciekawą i lekką pozycję w postaci „Singlów i remiksów”.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.