Facebook Google+ Twitter

Samotnicy w kinie Iluzjon

Wielkie nazwiska znakomitych reżyserów, wspaniałe kreacje aktorów - warszawskie kino Iluzjon zaprasza na filmy o samotnikach, samotności... o życiu. Bilety tylko 5 zł. Przed seansem organizatorzy obiecują konkurs i filmowe nagrody.

Czy szary, deszczowy listopad nastawia przychylnie do samotników? Proponowany przez warszawskie kino Iluzjon zestaw filmów opowiada o niezwykłych samotnikach i samotności. Na przekór wybierzmy się do kina w miłym towarzystwie. Do wyboru mamy osiem świetnych tytułów.

„Dzwonnik z Notre Dame” reż. Jean Delannoy. W rolę Quasimodo wcielił się znakomity Anthony Quinn, a cygankę Esmeraldę gra piękna Gina Lollobrigida. Film powstał w 1956 r.

W tym roku przypada 10. rocznica śmierci wielkiego polskiego twórcy Wojciecha Hasa, jego
film „Jak być kochaną” uznany został za arcydzieło. Obraz powstał na podstawie opowiadania Kazimierza Brandysa. Dwie wielkie kreacje aktorskie to rola Felicji, którą gra Barbara Krafftówna i Zbigniew Cybulski jako Wiktor Rawicz. Premiera była w styczniu 1963 r.

„Kobieta samotna” - reż. Agnieszka Holland - to wielki dramat kobiety żyjącej w czasach PRL’u. Grają tu m.in. Maria Chwalibóg i Bogusław Linda. Film powstał w 1987 r.

„Pod wulkanem” - film Johna Hustona dzieje się w Meksyku w czasie Święta Zmarłych. Wielki dramat alkoholika. Główną rolę gra Albert Finney – za tę kreację został nagrodzony Oscarem. Premiera odbyła się w 1984 r.

„Samotność długodystansowca” - film Tony'ego Richardsona z 1962 r. Tom Courtenay, który odtwarza główną rolę otrzymał nagrodę BAFTA za najbardziej obiecujący debiut aktorski.

Vittorio De Sica jest reżyserem wzruszającego filmu „UmbertoD.” Film o starszym panu i jego przyjacielu psie Flicku. Główną rolę gra Carlo Battisti. Film powstał w 1952 r.

„Zagadka Kaspara Hausera” to film Wernera Herzoga oparty na faktach. Tematem jest historia chłopca, który dorastał w odosobnieniu i jego życie po wyjściu z zamknięcia. Film powstał w 1974 r.
„Samotni” obraz Davida Ondriceka. Reżyser pokazuje siedmioro bohaterów, którzy są najbardziej samotnymi ludźmi w Pradze. W Polsce premiera filmu była w 2001 r.

Seans każdego wybranego filmu odbędzie się 26 listopada 2010 o godz. 20.00 w Audytorium im. Stefana Dembego Warszawie w Bibliotece Narodowej. Bilety jak zwykle tylko 5 zł.
Przed seansem organizatorzy obiecują konkurs i filmowe nagrody.
Głosować można na stronie: http://www.filmweb.pl/questionnaire/3123

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.