Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24454 miejsce

Samotność wśród bezdomnych

W naszym społeczeństwie, w jego świadomości, funkcjonują trzy typy bezdomnych: alkoholik, bezdomny karmiący ptaki oraz wieczny buntownik - podróżnik. Każdy z nich zmaga się z wieloma problemami, najważniejszym z nich jest samotność.

Alkoholik

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. APPŻyjący na ulicy, śmierdzący tytoniem i alkoholem, niedomyty. Radzi sobie sam, zbiera puszki, ima się wszystkiego, by tylko móc dalej pić. Chodzi tam gdzie jedzenie jest darmowe. Zbiera niedopałki, które zresztą ciągle ćmi. To indywiduum szuka wszędzie okazji do "wypitki". Od dawna żyje bez rodziny i przyjaciół.

Typem pokrewnym alkoholikowi jest bezdomny narkoman, zaćpany osobnik, całkowicie uzależniony od swojego dilera. Bezdomni, którzy wybierają narkotyki przeważnie umierają w samotności, w ciemnej bramie lub uliczce po przedawkowaniu.

Starszy człowiek karmiący gołębie

Ławeczka, całe gromady ptaków i rozmowa z nimi, to sposób na przezwyciężenie samotności. Ci bezdomni nie ufają ludziom. Wolą przebywać ze zwierzętami. Ich wybór związany jest z traumatycznymi przeżyciami z przeszłości (więzieniem, utratą rodziny etc.).

Wieczny buntownik - podróżnik

Buntownik ceni sobie niezależność, lubi kiedy coś się dzieje. To cwaniak, zawadiaka, miłośnik pięknych kobiet, barwnej muzyki, dalekich podróży. Mimo, że nie ma domu doskonale radzi sobie w życiu. Żyje z dnia na dzień. Łatwo wpada w kłopoty. Może popaść w alkoholizm lub narkomanię.

Czasami spełnia swoje pasje, płacąc życiu wysoką cenę, jaka jest niezrozumienie, odtrącenie. Często żyje marzeniami, gdyż rzeczywistość wydaje mu sie nie do zniesienia. Czy buntownik jest samotny? I tak, i nie. Może się zdarzyć tak, że w otoczeniu buntownika będzie żyło wiele osób podobnych jemu. Czy to wtedy jest samotność?

Każdy bezdomny zmaga się z samotnością, to jest ich dramat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

"[...] najgorszą samotnością nie jest ta, która otacza człowieka, ale ta pustka w nim samym, kiedy z kraju nie wyniósł ani cieplejszego spojrzenia, ani serdecznego słówka, ani nawet iskry nadziei..." /Bolesław Prus - Lalka/

Samotność jest trwogą, która specjalnie nie różnicuje; dopada bez względu na meldunek, wiek, poziom wykształcenia, wykonywany zawód czy inne podziały.
Zawsze jednak podobnie boli...

Zgodzę się, że Bezdomni mogą trudniej ją znosić, albowiem często brak Im kogoś, kto zechciałby ulżyć Ich wewnętrznemu cierpieniu. Choćby otwartym sercem czy umysłem, obecnością, wysłuchaniem, empatią, wyciągniętą dłonią. Często tak niewiele trzeba - by naprawdę sporo móc zdziałać.

Możliwe, że gdybyśmy nie znali jej gorzkiego smaku, nie potrafilibyśmy należycie docenić wartości miłości, przyjaźni, rodziny, jakiejś przynależności.

Częstokroć dopiero będąc na dnie - dostrzegamy Szczyt! I niechaj to będzie mobilizacją!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co ironizujesz i jak śmiesz i tak dalej xD.
Chcesz wyjść z bezdomności i myślisz że to łatwe, to spróbuj.
Zatrudnienia bez zameldowania no wai.
Mieszkania bez stałych dochodów - cholernie ciężko.
W dodatku ludzie patrzą ze skrzywieniem na każdego bezdomnego, jaki by on nie był.
W efekcie nawet przy silnej woli i umiejętnościach potrzeba kilka sprzyjających zdarzeń aby udało się wyjść z bezdomności.
Bo w sumie jeśli nie ma się zbytnio pewności, że natychmiastowe wyjście z bezdomności zakończy ten okres na zawsze, to lepiej dalej się do tego szykować...

Nawet jakby były anioły dobroci to zwykły przechodzień raczej bezdomnego będzie omijał;].
Hmm...
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, społeczeństwo stawia trudności
oczywiście
tacy oni biedni są
i sami sobie trudności nie stwarzają
żadnych
to anioły dobroci same.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Imho problemem raczej są trudności jakie bezdomnym na drodze stawia system i społeczeństwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwiekszym problemem bezdomnych nie jest samotność. Raczej poczucie zagubienia, bezradności,niemożność stawienia czoła problemom. Bezdomni na pierwszym miejscu nie stawiają sobie kontaktu z ludzmi, stronią od przeciętnego Kowalskiego.Najbardziej zależy im na zarobieniu paru złotych, co poprawi nieco bylejakość ich zycia. I to jest najwiekszy problem bezdomnych. Poczucie bylejakości i zagubienia. Samotność stawiam na dalszym miejscu. Tyle osób i instytucji próbuje pomóc bezdomnym, a oni ...uciekają. Czy zatem chodzi o samotność...nie do końca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klara pisze :

"Jadwiga, teksty w stylu: "Co ty wiesz o zabiajniu: itp. były ujmujące w wydaniu B. Lindy, w innych wydanaich są naiwne i egzaltowane."

Wypada zakonczyc więc jedyną, własciwą w tym miejscu fraza: "nie chce mi sie z Toba gadac".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klaro.maj przykro mi spostrzegłem emocję przykro mi bezdomność budzi emocje z treści twoich komentarzy bija emocje sam nie wiem jak ubrac w słowa swoją polemikę ripostą i to ciętą? (cztałem twój opis)dlatego nie będzie riposty!?? komplementy nawet słyszę miło mi oj miło....Emocje duże Emocje budzi bezdomność, wulgaryzm ci sie wyrwał Emocje.Zabolał tylko" "a ściślej rzeczownik w nim- życie już takie jest i napiszę ci Czarny charakterze nie mam do ciebie urazy a za koplement którego się wstydzisz?Dziękuję jeszcze raz- Emocje.
Co do opini wyssanych z palca??? Emocje Emocje...tak to rozumiem przykro mi:-(
Z Poważaniem Bezdomny Salvatore

Komentarz został ukrytyrozwiń

*naczelnego
*opinii

/dlaczego nie można poprawiać własnych komentarzy jak na forum?/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwiga, teksty w stylu: "Co ty wiesz o zabiajniu: itp. były ujmujące w wydaniu B. Lindy, w innych wydanaich są naiwne i egzaltowane.

bardzo prosze anczelnego bezdomnego Rzeczypospolitej o niepisanie na mój temat opinni wyssanych palca bo NBRZ gówno za przeproszeniem wie na temat tego, nad jakimi "zwierządkami" się lituję, o ile w ogóle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.