Facebook Google+ Twitter

Samotny lot dookoła świata Wiley’a Posta

Lot Wiley’a Posta rozpoczął się 15 lipca 1933 roku o godzinie 5.10. Meżczyzna wystartował z Floyd Bennett w Nowym Jorku. Przygoda zakończyła się 22 lipca, na tymże lotnisku po 7 dniach, 18 godzinach i 49 minutach lotu.

Wiley Post (l) wraz z Haroldem Gatty'm (P) / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/54/Bundesarchiv_Bild_102-11928%2C_Ozeanflieger_Wiley_Post_und_Harold_Gatty.jpgWiley Post urodził się 22 listopada 1899 roku w Grand Saline w Teksasie. W okresie I wojny światowej zgłosił się na ochotnika do wojska. Chciał walczyć w Europie, jednak podanie jego odrzucono ze względu na nienajlepszy stan zdrowia. Po wielu staraniach mężczyzna został przyjęty do armii amerykańskiej, ale za późno. Konflikt w Europie się skończył. Post powrócił więc do pracy przemyśle naftowym.

Pierwsze próby latania


miłość do latania i lotnictwa umocniła się w nim jeszcze bardziej, gdy w 1925 roku nad miasteczkiem w którym mieszkał, oglądał pokazy cyrku powietrznego, którego aktorami byli głównie piloci wojskowi. Gdy jeden z akrobatów uległ wypadkowi podczas skoku ze spadochronem, Prost zgłosił się jako jego dubler. Skoki z jego wykonaniem okazały się mało atrakcyjne dla publiczności, dlatego po raz kolejny rozstał się z lotnictwem i powrócił do prac wiertniczych.

Własny samolot


Latanie było mu chyba przypisane, gdyż za odszkodowanie, które wypłaciło mu towarzystwo naftowe za wypadek w pracy, w którym stracił lewe oko, kupił używany samolot. Za 2000 tysiące dolarów, na licytacji kupił używany samolot Lockheed Vega, który nazwał imieniem swej ciotki Winnie May of Oklahoma.

Po kapitalnym remoncie maszyny, mężczyzna zgłosił się do szkoły pilotów, którą ukończył po sześciomiesięcznym kursie w 1927 roku z dyplomem pilota. Pomimo kalectwa brał udział w zawodach i pokazach lotniczych, pracował jako prywatny pilot milionera, a przez pewien czas, jako pilot doświadczalny zakładów lotniczych Lockheeda. Fundusze ze zdobytych nagród, a także wszystkie oszczędności postanowił przeznaczyć na wyposażenie samolotu, którym zamierzał dokonać lotu dookoła świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.