Facebook Google+ Twitter

Samotny premier człowiekiem roku

Ostatni miesiąc nie jest dla Donalda Tuska przyjazny. Sam premier, choć został Człowiekiem Roku 2011 według "Wprost", mówi w wywiadzie dla tygodnika, że zdaje sobie sprawę ze swojej samotności.

"Zawsze jestem sam i zdaję sobie z tego sprawę" - powiedział premier Tusk w wywiadzie, którego udzielił ostatnio Tomaszowi Lisowi i Tomaszowi Machale z tygodnika "Wprost". Choć został premierem na drugą kadencję, to jednak raczej nie odczuwa satysfakcji, która powinna towarzyszyć politykowi z racji tak dużego sukcesu. Ostatnie tygodnie przyniosły bowiem tak wiele, również niespodziewanych wydarzeń i reakcji obywateli, które sprawiły, że Tusk został obarczony winą za poczynania swoich ministrów i brak rzetelnej kontroli nad nimi.

Sprawa refundacji leków, która nie pozwoliła nie tylko ministrowi zdrowia, ale też premierowi rozpocząć nowego roku od optymistycznego spojrzenia na najbliższe dwanaście miesięcy. W sprawie ACTA premiera krytykowali publicyści, internauci, a nawet sam rzecznik rządu nie potrafił właściwie odnieść się do sprawy włamań hakerskich na witrynę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, tłumacząc to przeciążeniem strony. Według TNS OBOP 63 proc. Polaków jest niezadowolonych z rządów Donalda Tuska. CBOS natomiast podaje, że aż 57 proc. źle ocenia Donalda Tuska. To wszystko może być dla premiera tylko przygnebiające, choć podbno to porażki motywują go do dalszej pracy.

Tomasz Lis, jeszcze jako redaktor naczelny "Wprost", pisał w swoim felietonie "Triumf i falstart" na temat wywiadu z premierem. "Premier w rozmowie z nami podkreślał, że nie odrywa się od ziemi. Widzi dramatyczny kontrast między laurkami sprzed sylwestra a posylwestrowym laniem, które mu całkiem słusznie zafundowano. Ale nie sprawia wrażenia pobitego, zmęczonego, sfrustrowanego, zniechęconego i odepchniętego do defensywy. Nie sprawia też jednak wrażenia polityka gotowego do wielkiego kontrnatarcia". Ale czy takie kontrnatarcie leży w naturze premiera? Premier Tusk na pewno dostał od Polaków kredyt zaufania, ale czy go spłaci?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.