Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29331 miejsce

Samowoli w Wesołej ciąg dalszy

W warszawskiej Wesołej bezprawia ciąg dalszy. Mimo prawomocnego wyroku sądu i uchylenia pozwolenia na budowę, prace trwają nadal. A właściciel terenu, samowolnie zagarniętego przez gminę pod budowę przystanku, jest bezsilny.

Od publikacji artykułu „Samowola w Wesołej” mijają już ponad dwa miesiące. W artykule z 3 sierpnia Zatoka przystankowa wzdłuż posiadłości. informowałam o naruszeniu przez władze warszawskiej dzielnicy Wesoła prawa własności. Pan Adam Białas, właściciel nieruchomości, oskarżył władze dzielnicy o bezprawne - jego zdaniem - wtargnięcie na teren działki i wybudowanie wzdłuż niej zatoki przystankowej. Oprócz Wiadomości24.pl temat ten podjęła również "Rzeczpospolita" w warszawskim wydaniu. A jak teraz wygląda sytuacja w Wesołej?

Mimo wyroku sądu roboty trwaja dalej...11 października Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok, iż zostało naruszone prawo, uchylił pozwolenie na budowę i nakazał jej przerwanie w trybie natychmiastowym. Obecni na rozprawie przedstawiciele Wojewody winni natychmiast zastosować się do decyzji Sądu. Pan Adam w dniu 12 pażdziernika rano poinformował jednak oficjalnym pismem Urząd w Wesołej o zapadłym wyroku i konieczności natychmiastowego wstrzymania prac. Wydawałoby się, iż sytuacja została rozwiązana.


Niestety, z niewiadomych powodów, prace są kontynuowane. – Nie ma organu, który mógłby wyegzekwować wyrok NSA – mówi Adam Białas. – Inspekcja budowlana poinformowała mnie, że Mimo wyroku sądu roboty trwaja dalej...działania interwencyjne podejmuje jedynie w sytuacjach katastrof budowlanych, zagrożenia życia lub zdrowia.

– Straż Miejska odmówiła interwencji odsyłając do Inspekcji Budowlanej, twierdząc też, że nie zajmuje się egzekwowaniem wyroków sądów – kontynuuje pan Adam. – Powiadomiłem również policję, prowadzi już w tej sprawie dochodzenie pod nadzorem prokuratury. Wysłałem również pismo z prośbą o interwencje do pana prezydenta Warszawy; bez rezultatu.


– Przekazałem kopię pisma kierownikowi budowy, który podziękował i... wrócił do pracy. W tym dniu położono Wyjazd z domu wprost na przystanekchodniki w miejscu gdzie - według projektu akceptowanego w ZDM - ma znajdować się zatoka. Prace zmierzają do wylania asfaltu i całkowitej zmiany stanu faktycznego w stosunku do tego, jaki był w dniu wydania wyroku. Jest weekend a budowa trwa w najlepsze - kończy pan Adam.


Stan bezprawia pogłębia się. Teraz to już lekceważenie wyroku sądu. Próbowałam zasięgnąć opinii urzędu w Wesołej i dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje. Na moje prośby o komentarz urząd "odpowiedział" milczeniem.  

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

czesc Adam moj mail .michalusa@gazeta.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam Michal,
Kupa lat! Odezwij sie, tel chyba pamietasz?
Pozdrawiam,

Jak by co , podaj tu maila, bede czasem sprawdzac.

Pozdr
Adam

p/s
wszystkim dziekuje za zainteresowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czesc Adas nawet do mnie dotarly twoje perypetie z urzedasami ,sledze twoje poczynania w walce z ignorancja prawa i praw obywateli i smuci mnie fakt ,ze tak przedsiebiorcza i obeznana osoba z prawem jak ty ma tyle klopotow.Az strach pomyslec jak osoby starsze mniej wykrztaucone i mniej operatywne mialyby postapic w takiej sytuacji.Czekal by ich przystanek autobusowy w salonie i zatoka w przedpokoju.Zawsze mozna sie przespac w lazience.Zycze Ci wytrwalosci w walce z wiatrakami bo inaczej nie moge tego nazwac.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawę prowadzi już policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga. Budowa trwa dalej. Zgadzam się że, „taka jest i powinna być niezastąpiona rola mediów”. W wielu monetach tej żenującej sztuki były one moją jedyną nadzieją. Szkoda, że media muszą zajmować się pośrednio egzekwowaniem wyroku Sądu RP i to wydanego wobec państwowej instytucji! Autorce pragnę gorąco podziękować za podjęcie tematu, a czytelnikom za olbrzymie zainteresowanie. Cieszę się że, są ludzie którym przestrzeganie prawa nie jest obojętne. Może dzięki Pani pracy, kiedyś , ktoś uniknie horroru którego jestem codziennym światkiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

SAmowoli w Wesołej ciąg dalszy także w dzisiejszej Rzeczpospolitej
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_061017/warszawa_a_8.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobry pomysł. Często dziennikarze tele ukazują problem, irytują widzów, a nawet doprowadzają do wrzenia. I zwykle nic się nie dzieje. Wielu prokuratorów to ogląda i udają, że nie widzieli. Mają inne ważne roboty... Wezmą się za pracę, jeśli ktoś im złoży doniesienie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka jest i powinna byc niezastapiona rola mediow. Rzetelna informacja, poruszanie trudnych spraw, patrzenie wladzy na rece. A nie tylko udzial w politycznym szalenstwie trwajacym na naszych oczach przypominajacym wyjatkowo kiepski teatr.
A moze by sama redakcja zwrocila sie oficjalnie do urzedu w Wesolej o wyjasnienia? Tego na pewno nie mozna tak zostawic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.10.2006 01:13

Sytuacja dość ciekawa ale myślę, że jedyna... Pewnie kilka by sie takich Wesołych w Polsce znalazło :-) Tekst jest bardzo fajny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Państwo prawa? Oto jeden z przykładów. Zdumiewa postawa kierownika i robotników, którzy znając wyrok pracują w najlepsze... Oczywiście - oni są w pracy, a za przerwanie robót by mogli wylecieć z roboty. Na filmach to widać więcej bohaterstwa w podobnych sytuacjach, a w życiu jest właśnie tak. I nie pytajcie, co bym zrobiłna miejscu tego kierownika, bo pewnie to samo. Bo każdy pilnuje swego zasr..... interesu. Wajda mógł kiedyś sobie pokręcić parę filmów o człowieku z... A teraz niczego mądrego by nie nakręcił. Kapitalizm nakręca się sam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.