Facebook Google+ Twitter

Samowolka kierowców tirów z objazdem Lwówka Śląskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-02 21:25

Miały być objazdy, które będą ułatwieniem dla kierowców - taki obraz kreował się przed rozpoczęciem przebudowy strategicznego dla Lwówka Śląskiego mostu. Rzeczywistość? Objazd dla samochodów osobowych niszczą tiry, przejeżdżając tamtędy nielegalnie.

 / Fot. Marcin KaszubaTrwający od kilku tygodni remont mostu we Lwówku Śląskim jest sporym utrudnieniem dla kierowców. Mieszkańcy ulic, którymi wyznaczone są objazdy mają bardzo dużo sugestii co do wyznaczonych objazdów a raczej stanu nawierzchni ulic. Nikt nie ma wątpliwości most należało przebudować, ale wyznaczone objazdy pozostają katorgą dla kierowców. Posiadacze CB radio wiedzą doskonale, ile nerwów tracą kierowcy, którzy przejeżdżają ulicą Ogrodową. Od kilku tygodni pozostaje niewyremontowana i niszczeje z dnia na dzień. W lepszym stanie jest Rzeczna - objazd od strony Bolesławca. Tutaj kierowcy nie mają większych zastrzeżeń chociaż na dziury też trzeba uważać.

Właściciele drogi twierdzą, że robią co mogą by przejazd od strony Jeleniej Góry nie był katorgą dla kierowców. Ci skarżą się, że na drodze wysypano za dużo grysu przez do przypomina ona ulice podobne krajów trzeciego świata. Jak na razie ,,tylko” jeden kierowca urwał koło i zapowiedział wystąpienie o odszkodowanie od właściciela drogi. / Fot. Marcin Kaszuba

Ostatnio odezwali się mieszkańcy ulicy Ogrodowej, którzy mają sporo uwag do działań lwóweckiej policji i straży miejskiej. Twierdzą, że objazd nie jest pilnowany jak należy co sprawia, że często drogami tymi przejeżdżają tiry. Policjanci twierdzą, że robią co mogą i karzą wysokimi mandatami kierowców, którzy nie stosują się do znaków.

- Objazd miał być wyznaczony dla samochodów osobowych. Tymczasem w ciągu doby pod naszym domem przejeżdża kilkanaście tirów. Kierowcy lubią jeździć nad ranem lub późno w nocy - wolą skróty jak objazdy co pozwala zaoszczędzić sporo czas i paliwa. Przez takie ,,przejażdżki" trzęsie się cały nasz budynek – mówi mieszkanka ulicy Ogrodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.