Facebook Google+ Twitter

Samowolka parkingowa na osiedlach

Czy ktoś dba o bezpieczeństwo i porządek na osiedlach? Dlaczego drogi przeciwpożarowe są zastawione źle zaparkowanymi autami?

Tym razem tylko śmieciarka nie może wyjechać bo kierowcy bezmyślni zaparkowali samochody! / Fot. Zofia DzieniszewskaTakie pytania rodzą się po obejrzeniu załączonego zdjęcia. Obsługa śmieciarki oraz zaniepokojeni mieszkańcy dzwonili na policję i do straży miejskiej, ale niestety nikt się nie pojawił. Podobnie jak nie pojawił się właściciel źle zaparkowanego auta.

A gdyby tak się zdarzyło, że to straż pożarna nie mogła dojechać do budynku, w którym mieszka około stu rodzin i gdyby stało się nieszczęście, to gdzie należałoby szukać winnych, kogo ukarać i obwiniać za tragedię? Jak to mówią mądry Polak po szkodzie.

Obejrzyj też galerię: Człowieku, jak parkujesz?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

a co może administracja terenu, postawią tylko tabliczkę "zakaz parkowania" i nikt na to nie zareaguje, a mandatów wlepiać nie mogą ... i jeżeli jest tak jak piszesz to nasze prawo jest chore ...
Piszesz nowelizacja prawa, czyli uchwalanie tego co już kiedyś było ... byłam zagranicą i spacerowałam sobie po osiedlu mieszkaniowym i nagle jak spod ziemi pojawili się dwaj policjanci grzecznie pytając, czy mogli by mi w cztmś pomóc, co znaczy, że mieli teren pod obserwacja ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O to, czy ktoś dba o bezpieczeństwo i porządek na osiedlach, trzeba by zapytać zarządcę terenu: wspólnota mieszkaniowa, administracja, spółdzielnia.
I słusznie, że nie przyjechała, ani straż miejska, ani policja, ponieważ jest to teren prywatny. Prawo o ruchu drogowym odnosi się jedynie do dróg publicznych. Podjąć interwencję mogą wówczas jak jest realne zagrożenie zdrowia lub życia i tylko wówczas pojazd mógłby zostać odholowany.
Nowelizacja prawa o ruchu drogowym, dająca szersze uprawnienia służbom mundurowym utknęła w martwym punkcie.

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.