Facebook Google+ Twitter

Samsung bezkonkurencyjny, tuż za nim Apple. Po piętach depcze im Xiaomi

Według najnowszego raportu IDC dotyczącego udziałów w rynku smartfonów, pierwsze miejsce zajmuje Samsung, drugie Apple, a tuż za nimi Xiaomi. Tym samym chiński producent wyprzedził takie marki jak Lenovo, HTC czy LG.

 / Fot. fot.gyroscopio/(CC BY 2.0)/flickrZgodnie z raportem opublikowanym przez IDC, W III kwartale na rynek trafiło 327,6 mln smartfonów, o 25,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Liderem na rynku wciąż pozostaje Samsung - 78,1 mln sprzedanych sztuk. Na drugim miejscu znalazł się amerykański gigant Apple, który sprzedał 39,9 mln sztuk. Tuż za nimi chiński Xiaomi - 17,3 mln sprzedanych sztuk. Na czwartym miejscu znalazło się Lenovo (16,9 mln sztuk), na kolejnym LG (16,8 mln sztuk) i pozostali - 159,2 mln sztuk - czytamy na telepolis.pl.

Rosyjski lęk przed Apple. Polityk z Petersburga chce zakazu wjazdu dla Tima CookaNajwiększe zdziwienie może budzić wysoka pozycja chińskiego producenta Xiaomi, którego liczba sprzedanych telefonów wzrosła trzykrotnie w ciągu jednego roku. Być może sukces Xiaomi tkwi w tym, że posiada bardzo podobne parametry co Apple i Samsung, ale sprzedawany jest po znacznie niższych cenach. Póki co, firma działa wyłącznie na chińskim rynku, ale już wkrótce ma się to zmienić. Produkty Xiaomi oficjalnie zawitają do Indii, Brazylii, Rosji, Malezji, Indonezji, Tajlandii, Wietnamu, Turcji, Meksyku i na Filipiny - podaje pclab.pl.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Samsung Xiaomi


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.