Facebook Google+ Twitter

Samsung Jet vs iPhone S

Apple iPhone S czy Samsung S8000 Jet? Który telefon będzie miał więcej klientów?

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie obsesja, bo chyba tak to można nazwać, na punkcie iPhone'a. Choć poza zaletami takimi, jak: czytanie gazety za darmo na ekranie czy jakość dźwięku (w słuchawkach), produkt firmy Apple jest przereklamowany.

 / Fot. DominikLegenda
W czerwoną ramkę wziąłem parametry, które uważam za lepsze (wielkości telefonu nie brałem pod uwagę gdyż to kwestia upodobań). Porównanie parametrów na zdjęciu - po lewej stronie iPhone, po prawej S8000. Jeżeli za każdą, jedną posiadaną posidaną funkcjonalność, którą brakuje konkurentowi przyznawalibyśmy 1 punkt, to Samsung dostałby 13 punktów natomiast iPhone... 5.

Jeśli wierzyć producentom, Samsung wytrzymuje o 122 godziny więcej bez ładowania w stanie czuwania, ale iPhone o 220 minut rozmowy więcej, co jest jego ogromną zaletą. Ekran Samsunga ma większą rozdzielczość, co umila pracę, mimo iż ten ekran jest o 0,4 cala mniejszy od konkurenta. iPhone S można mieć w wersji 32 GB lub 16 GB, Samsunga w wersji 2,8 lub 16 GB, ale możemy w nim używać karty pamięci (wg producenta maks. 16 GB).

Apple iPhone S / Fot. Apple. Prezentacja produktuSamsung S8000 Jet / Fot. Samsung. Prezentacja produktuDo zalet Samsunga Jet należy na pewno aparat 5 megapikseli z lampą błyskową, czego niestety brakuje iPhone'owi. Aparat 3 megapikseli iPhone'a też nie jest niczym zachwycającym, zważając na cenę tego urządzenia. Mimo iż Apple wyposażyło swoje nowe cacko w procesor 600 Mhz, Samsung daje użytkownikowi o 200 Mhz więcej.

Przykre jest to, że iPhone nie obsługuje skryptów Javy. Zaś kompletnie nie rozumiem braku zegarka w Samsungu - i nie wiem czy jest to błąd w specyfikacji, czy ludzie w Korei nie zwracają uwagi na upływający czas. Brak stopera jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ponieważ nie jest to rzecz codziennego użytku, mimo to jest jednak mile widziana w telefonie.

Ostatnim ogromnym mankamentem iPhone'a 3G S jest brak obsługi wideokonferencji, którą w tej chwili posiada już prawie każdy, nawet najtańszy, telefon. Wszyscy wiemy, że PDA tej klasy, nie są telefonami dla dzieci z tysiącem bajerów, ale skoro już za coś płacimy tyle pieniędzy, to coś powinniśmy za nie dostać. Osobiście bym wybrał Samsunga Jet, ale każdy ma prawo do swojego wyboru.

Porównanie utworzyłem na podstawie danych ze tej strony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.