Facebook Google+ Twitter

Samsung odrobi straty w tym roku

Samsung nie miał najlepszego roku. Kryzys gospodarczy odbił się na wynikach finansowych firmy. W rozliczeniu jakie zaprezentuje w roku 2010 ma już jednak być znacznie lepiej.

 / Fot. SamsungJednym z głównych źródeł dochodu Samsunga, a jednocześnie sektorem, w którym straty były najbardziej odczuwalne jest produkcja niewielkich ekranów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Sytuacja ma się jednak poprawić w tym roku. Podczas rozliczania finansowego w 2010 wyniki producenta mają wrócić do poziomu z 2008.

Jak Samsung zamierza tego dokonać? Chociażby przez zwiększenie produkcji paneli AMOLED. Nowy rodzaj wyświetlaczy znajduje zastosowanie w coraz większej ilości telefonów komórkowych i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. Małe OLED-y oferują lepszą jakość obrazu i mniejsze zużycie energii. Może właśnie dlatego Samsung chce w bieżącym roku zwiększyć produkcję tego typu paneli nawet czterokrotnie. Firma rozszerzy też ofertę wyświetlaczy dotykowych, także coraz popularniejszych w sektorze komórkowym.

Samsung jest obecnie pierwszym pod względem ilości dostawcą ekranów dla telefonów komórkowych na świecie.

Źródło: Reuters

Więcej podobnych wpisów znajdziecie na blogu Komorkomania.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.