Facebook Google+ Twitter

San Francisco: Premiera nowego tabletu firmy Apple

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-27 20:18

W San Francisco odbyła się premiera najnowszego urządzenia elektronicznego znanej fimy Apple. Jej szef Steve Ballmer zaprezentował na specjalnej konferencji prasowej nowy tablet - czyli mały, przenośny komputer.

Urządzenie nazywa się iPad - należy więc do tej samej rodziny, co telefon iPhone czy odtwarzacz muzyki iPod, również stworzonych przez firmę Apple. Steve Ballmer stwierdził, że nowy tablet łączy w sobie funkcje i nowoczesnego telefonu, i komputera. Można na nim oglądać zdjęcia, mapy i filmy wideo, przeglądać strony internetowe czy czytać e-maile. iPad jest bardzo cienki i nie ma fizycznej klawiatury - wirtualna klawiatura wyskakuje bowiem na ekranie dotykowym. W razie potrzeby można ją jednak wyłączyć.

Na nowy produkt firmy Apple czekano bardzo długo, blogi technologiczne wypełnione były spekulacjami i plotkami. Zdaniem ekspertów, w tym roku komputery typu tablet będą bardzo popularne; według niektórych szacunków - kupi je kilkadziesiąt milionów użytkowników. iPad będzie zapewne sprzedawał się bardzo dobrze, ale konkurencyjne tablety zaprezentowały już wcześniej tak znane firmy, jak Dell czy HP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.