Facebook Google+ Twitter

San i Wisłok nadal groźne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 08:16

Powoli stabilizuje sie sytuacja powodziowa na Podkarpaciu. Na Wisłoce fala wezbraniowa minęła już Mielec i nie stwarza zagrożenia. Groźny jest jeszcze Wisłok i San.

W Trześniowie w powiecie brzozowskim woda odcięła od świata 6 domów, mieszkańców jednego z nich - matkę z czwórką dzieci trzeba było ewakuować. W Bachowie w powiecie przemyskim zalanych zostało kilknaście gospodarstw, w tym rejonie zablokowane są też dwa lokalne odcinki drogi.

Jak poinformował Radio Rzeszów Stanisław Szynalik z centrum zarządzania kryzysowego wojewody podkarpckiego, poziom wody zdecydowanie obniżył sie w górnym biegu Sanu, Wisłoka i Wisłoki, oraz na mniejszych górskich rzeczkach. Również zbiorniki w Besku i Solinie wypuszczają mniej wody niż do nich wpływa.

Stanisław Szynalik dodał, że opady deszczu w nocy były niewielkie i nie miały wpływu na poziom wody w rzekach. Fala wezbraniowa przesuwa się jeszcze po Wisłoku i Sanie między Rzeszowem a ujściem do Sanu i między Dynowem w dół rzeki koło Jarosławia.

Podnosi sie poziom Wisły na jej podkarpackim odcinku w Sandomierzu został przekroczony już stan ostrzegawczy. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w powiatach: bieszczadzkim, leskim, sanockim, brzozowskim, strzyżowskim, krośnieńskim, jasielskim, rzeszowskim, przemyskim, oraz miastach Krosno, Przemyśl i Rzeszów. Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono w 9-ciu innych powiatach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.