Facebook Google+ Twitter

San tonie w śmieciach!

Już za kilka miesięcy na rzece San odbędą się kolejno: Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Polski w wędkarstwie muchowym. Niestety imprezy, których celem jest m.in. promocja Bieszczadów, mogą stać się powodem wielkiej kompromitacji na skalę międzynarodową.


Powód? Okolice Sanu, jak i jego dopływu czyli rzeki Osławy dosłownie toną w śmieciach. W sobotę kilkunastoosobowa grupa społeczników wrażliwych na problematykę ekologii w ramach drugiej edycji akcji "Wiosenne Porządki" sprzątała około 1000-metrowy odcinek linii brzegowej Sanu.

Materialnym efektem tych działań stało się około 3 tony śmieci. W trakcie akcji odkryto kilka dzikich wysypisk śmieci. Na podstawie przeglądu ich zawartości (m.in. szyba samochodowa z naklejką numeru rejestracyjnego) policja podejmie działania celem ustalenia sprawców tych swego rodzaju rozbojów na środowisku naturalnym.

Skala problemu jest tak duża, że już niebawem może się on stać przedmiotem obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Zagórzu oraz specjalnej sesji wyjazdowej Rady Powiatu Sanockiego. Śmieci jest tak dużo, że uczestnicy akcji umówili się już na jej kolejną odsłonę sprzątania zaraz po świętach.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.