Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3103 miejsce

Sanatoria w kurortach rajem dla mężczyzn?

Ktoś powiedział, że kobiety żyją dłużej, bo dbają o swoje zdrowie bardziej (wydatniej) od mężczyzn. Może dlatego w Domach sanatoryjnych znanych Kurortów 2/3 kuracjuszy to kobiety.

 / Fot. W24I chociaż do sanatoriów przejeżdża coraz więcej małżeństw (szczególnie Niemców), to i tak potężną większość kuracjuszy stanowią kobiety. A ponieważ zabiegi lecznicze są realizowane w większości do obiadu, władze Kurortów (sanatoriów) starają się zabezpieczyć czas wolny kuracjuszy, poprzez organizowanie wycieczek, prelekcji, pokazów, koncertów, a przede wszystkim poprzez uruchamianie w każdym Domu sanatoryjnym, kawiarenek, czy kawiarni z poobiednim fajfem i po kolacyjnym dansingiem.

Na kawiarnianych dansingach, mężczyznom może się trafić gratka, jak zabawa z młodszymi kobietami. / Fot. Wincenty SadowskiObecnie większość zabiegów (żeby nie powiedzieć wszystkie) jest realizowana w każdym Domu sanatoryjnym. Przeważnie jest też kiosk (dawniej powiedział bym Ruchu), fryzjer, w holach sprzedawane są ciuchy, akcesoria lecznicze, wystawiony komputer z Internetem, itp., więc kuracjusz nie musiałby się właściwie ruszać z Domu sanatoryjnego. Ale kuracjuszki/sze i tak wychodzą na spacery: po pierwsze dla zdrowia, po drugie aby się pokazać, po trzecie aby wybrać najlepszą, najbardziej obleganą kawiarnię z fajfem czy dansingiem.

Na salach dansingowych kobiety w przewadze / Fot. Wincenty SadowskiJeszcze niedawno fajfy w kurortach były w modzie, ale po podwyższeniu średniego wieku kuracjuszy na fajfach nie ma już tłoku (bawią się małżeństwa i zapoznane w sanatoriach nieformalne pary), bo w przyćmionych światłach sal dansingowych, łatwiej ukryć swoje niedostatki i niedoskonałości. Obecność na wieczornych dansingach, to jak sanatoryjny obowiązek, nawet starsze panie nie mogą się mu oprzeć (dlatego zakłady fryzjerskie pracują na pełnych obrotach), chociaż ich szanse na dobrą zabawę są znikome. Pozostaje im wspólna zabawa we własnym gronie.

Znikome szanse, bo na salach dansingowych 2/3 gości to kobiety, więc mężczyźni (mimo wszystko), wybierają do zabawy, te wyglądające na młodsze i ładniejsze. A ponieważ mężczyźni są w mniejszości, nawet starszym panom może trafić się gratka i zabawa z o wiele lat młodszą partnerką. Jeżeli jeszcze nie skąpią kasy na drinki, są wygadani i mają poczucie humoru, dobry samochód (o jednoosobowym apartamencie nie wspomnę), mogą nawet liczyć na dłuższą sanatoryjną znajomość. Słowem sanatoria w kurortach, to istny raj dla mężczyzn!.

O sanatoryjnym luzie i innych aspektach sanatoryjnego życia, już w następnym artykule!.


Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Kto by nie chciał, do raju?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W grudniu będę w raju!.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 01.02.2012 17:55

Tak był jest i będzie .Pary tworzą się na dworcu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Kołobrzegu, niczym w bajce o Aladynie, Może ci się spełnić sen o młodszej dziewczynie.
Nic to, że w domu czeka stęskniona żona, Chęć sanatoryjnej przygody wszystko pokona.
Chociaż na ten turnus jedynie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, to tylko spostrzeżenia z weekendowego wyjazdu, w odwiedziny do żony będącej w sanatorium, w Kołobrzegu. Zresztą o sanatoriach i kuracjuszach napisałem wiele tekstów, jednak po raz pierwszy sanatoria skojarzyły mi się z rajem dla mężczyzn.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Każdy widzi to co chce
  • Każdy widzi to co chce
  • 01.02.2012 01:02

Panie Zdzisławie Wincenty - może pan opisze swój raj, jakie miałeś chłopie powodzenie. A może miotałeś się z kąta w kąt boś pan nie miał wzięcia, albo taki wybredny.
Każdy widzi to co chce, i to, czym jest zainteresowany. Ha, ha....
Toś pan się w tym sanatorium dopiero zabawił, widać zdrowe chłopisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Widi
  • Widi
  • 31.01.2012 19:55

Sanatorium z NFZ to dziadostwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Kołdun
  • Marek Kołdun
  • 31.01.2012 09:37

Warto poczekać półtora roku na ten raj?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się, że na zwiększony wybór mężczyzn mają wpływ, przychodzące na dansingi miejscowe panie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie - a miejscowi specjaliści "pci menskiej" to co? Pies? Też im sie rai do raju... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.