Facebook Google+ Twitter

Sandecja będzie miała jaśniej!

W środę doszło do podpisania umowy na wykonanie sztucznego oświetlenia na stadionie pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz.

Już wkrótce w Nowym Sączu będzie można grać przy jupiterach / Fot. Fot: Michał Ostałowski/ Sandecja.plJak przyznał prezydent Nowego Sącza- Ryszard Nowak, obecny na spotkaniu, udało się szczęśliwie dobiec do finału ws. inwestycji. Jest to nie tylko dla samych sportowców, ale również dla wielu mieszkańców, którzy są kibicami klubu ważne wydarzenie. Stadion jest przystosowywany do standardów europejskich. Już w przyszłym roku jak zdradził prezydent, ma ruszyć montaż podgrzewanej murawy, oraz modernizacja widowni, gdyż zainteresowanie piłką w mieście jest duże.

- Wiosna będzie atrakcyjna dla kibiców. Po raz pierwszy będziemy rozgrywać mecze przy sztucznym oświetleniu. Prace ruszą już niebawem. Jestem przekonany, że wszystko pójdzie dobrze i w terminie oświetlenie zostanie oddane do użytku- dodał prezydent.

Wykonawca poinformował, że od przyszłego tygodnia rozpoczną się prace przy wspomnianej inwestycji. Na realizację zadania firma ma magiczne, jak podkreślił przedstawiciel firmy- 100 dni.

Podczas treningów sztuczne oświetlenie będzie załączane segmentowo, natomiast podczas spotkań jego moc wyniesie 1600 lx. Wartość przedsięwzięcia to prawie 2,5 miliona złotych. Wydaje się więc, że już wkrótce w Sączu nie tylko drużyna, ale także jej obiekt będą spełniały normy pozwalające na walkę o Ekstraklasę. Czy skuteczną, czas pokaże.

Źródło: sandecja.pl, własne

Artykuł również na ekstraklasa.net


Remigiusz Szurek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

sand
  • sand
  • 28.10.2010 16:14

Zanim zaczną robić oświetlenie minie 2 miesiące!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.