Facebook Google+ Twitter

Sandomierz: Burmistrz zamyka niektóre odcinki dróg

Burmistrz Sandomierza poinformował dziś o zamknięciu odcinków niektórych dróg. Poniżej szczegółowe informacje.

Zniszczone i zmyte prawie doszczętnie tzw. „Kozie schodki”, prowadzące w dół od Collegium Gostomianum na Plac im. Jana Pawła II. Mieszkańcy są przerażeni osypującymi się skarpami na Podwalu Górnym, wzgórzu zamkowym i Salve Regi / Fot. UM Sandomierz- ul. Zamkowa – zamknięty wjazd od ul. Krakowskiej i skrzyżowania ulic: Staromiejska, Podwale Górne, Zamkowa;
- ul. Długosza – zamknięty wjazd od ul. Sokolnickiego; weekend
- ul. Podole – zakaz wjazdu;
- od ul. Portowej w ul. Mostową obowiązuje jeden kierunek wjazdu – w stronę Portu
- wjazd na Stare Miasto możliwy jest od ul. Podwale Górne;
- osoby poruszające się od Krakowa mogą wjechać na Stare Miasto, udając się przez węzeł „Kraków”, następnie ul. Żwirki i Wigury, potem ul. Zawichojską i ul. Podwale Górne.

- W wyniku dużej ulewy, jaka miała miejsce 26 lipca 2011 r., podtopiona została prawobrzeżna część miasta. - tłumaczy W24.pl Ewą Kondek, wiceburmistrz Sandomierza. - Natomiast nie obeszło się bez osuwisk w lewobrzeżnej części miasta z stąd dzisiejsze zamknięcia ulic. Chciałabym zaznaczyć, że ul. Długosza oraz ul. Podole zamknięta została tylko na dwa dni aby naprawić chodnik jaki tam się znajduje. Do tej pory nie wiemy jednak jak długo zejdzie wykonawcy naprawa drogi, chodników oraz skarpy na ul. Zamkowej. - dodaje Kondek.

Zapraszają turystów!

Pomimo powstałych niedogodności, odwiedzający Sandomierz, nadal mogą zwiedzać i podziwiać perełki tutejszej architektury. - Wszystkie miejsca po ulewie zostały odpowiednio zabezpieczone. - stwierdza burmistrz. - Zapraszam turystów i miłośników Sandomierza do odwiedzania naszego miasta. Wasza obecność w naszym prastarym grodzie, będzie również niewątpliwym wsparciem, a także pomoże w jakiejś części w szybkiej odbudowie zniszczeń, jakie ostatnio wyrządził ulewny deszcz.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.