Facebook Google+ Twitter

Sandomierz i Tarnobrzeg zagrożone. Znowu będzie padać

Województwa podkarpackie i świętokrzyskie znalazły się na mapie frontu związanego z niżem Rene. Lokalnie może spaść do 40 mm wody.

Opady będą stanowić zagrożenie

Front przyniesie do 30 litrów na metr kwadratowy. Lokalnie opady będą jednak intensywniejsze. W burzach trwających około 30-40 minut może spaść do 50-60 litrów na metr kwadratowy. - O ile w obszarach niezamieszkałych przez człowieka, te opady nie będą stanowić zagrożenia, o tyle w obszarach zurbanizowanych, gdzie woda odprowadzana jest przez kanalizację, należy spodziewać się podtopień - zaznacza Tomasz Zubilewicz, prezenter TVN Meteo.

IMGW także ostrzega

Jak informuje IMGW, w ciągu najbliższej doby w woj. podkarpackim i świętokrzyskim w wyniku intensywnych opadów wzrośnie - do strefy stanów wysokich - poziom wód w dopływach Wisły. Na terenach podgórskich i górskich przekroczone stany alarmowe mogą zostać przekroczone. W pozostałych miejscach lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Trwa jeszcze akcja

Akcja usuwania skutków nawałnicy, która w ubiegłym tygodniu nawiedziła Tarnobrzeg, wciąż trwa. Ogrom wody, jaki spadł w ciągu trzech godzin (średnia dwumiesięcznych opadów), spowodował, że do dziś w wielu miejscach nie zdołano jej wypompować. Jednostki straży pożarnej pracują jeszcze na terenie podmiejskiego osiedla Sobów i Wielowieś. Zalegająca woda jest odprowadzana kanałem Atramentówki do Wisły.

Bez rządowych zasiłków

Na życzenie mieszkańców, komisja, która ocenia szkody, będzie mogła także szacować straty w prywatnych posesjach. Władze Tarnobrzega zdecydowały o tym w chwili, gdy otrzymały ostateczne stanowisko z biura ds. usuwania skutków klęsk żywiołowych i podkarpackiego urzędu wojewódzkiego, z którego wynika, że samorząd nie może liczyć na wsparcie finansowe z budżetu państwa. Dlatego poszkodowani mieszkańcy powinni zgłaszać się do miejskiego ośrodka pomocy rodzinie w Tarnobrzegu, który w ramach swoich możliwości będzie ich wspierał, zaś poszkodowani będą mogli liczyć na wsparcie z budżetu miasta.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.