Facebook Google+ Twitter

Sandomierz. Piknik Rodzinny 2012

Mijający weekend (14 - 15 lipca) w Sandomierzu upłynął pod znakiem integracji. Przyczyniło się do tego Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Tratwa", które zorganizowało rodzinny piknik.

 / Fot. stalowemiasto.plMieszkańcy Sandomierza i okolicznych miejscowości, również Stalowej Woli z entuzjazmem zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Pogoda, która dopisała w znacznym stopniu się do tego przyczyniła. Z informacji serwisu http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=26741 wynika, że przybyło mnóstwo ludzi, którzy postanowili spędzić ten weekend na świeżym powietrzu, łącząc w ten sposób odpoczynek z odrobiną historii. Miejsce lokalizacji festynu z pewnością zachęcało do wziecia udziału w imprezie. Turystom przygrywała muzyka, którą było słychać z daleka.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Jerzy Borowski - burmistrz Sandomierza. Piknik zorganizowano na Małym Rynku w Sandomierzu, gdzie stanęła scena, na której występowali lokalni artyści. Oprócz występów zespołów wokalnych ,,Awangarda" oraz ,,Black Stars", na scenie zaprezentowali się laureaci Festiwalu ,,Zaczarowana Piosenka". Wystąpili też uczestnicy Warstatów Terapii Zajęciowej.

Stowarzyszenie zadbało również o to, by goście i podopieczni mogli wykazać się umiejętnościami rywalizacji. Zorganizowno gry i zabawy, w których bardzo chętnie brano udział. Stoisko, gdzie ozdabiano ciała malowanym tatuażem cieszyło się dużym powodzeniem. Ogromne kolejki ustawiały się również do stoiska, przy którym dyżurne pielegniarki mierzyły poziom cukru we krwi i ciśnienie. Atrakcją było zwiedzanie trasy podziemnej Starego Miasta w Sandomierzu.

Przed sceną rozłożyli się kramarze. Oblegani przez turystów oferowali wyroby z kamienia, srebra, obrazki, amulety, całą gamę biżuterii i rękodzieła
warsztatowiczów terapii zajęciowej. Każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie…
Zobacz zdjęcia z pikniku


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@ Andrzej Chorążewicz
Nawet o tym nie wiedziałam, mało ostatnio oglądam telewizję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz

W sumie serial jest nagrywany tam, gdzie zabytki Sandomierza, nie muszą niczego szukać, tak czy tak idą szlakiem serialu :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Lesław Adamczyk
Piękna i wartościowa impreza.

Zgadzam się z tym, oby więcej takich imprez!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Przybylski
Sandomierz - wspaniałe miasto, byłem i artykuł napisałem

Panie Andrzeju aż mi wstyd, mieszkam niecałe 40 km od Sandomierza, obiecuję sobie że zawitam tam w najbliższy weekend i zwykle na tym się kończy :(
Nigdy nie ma czasu, ale obiecuję dojadę tego lata, zrobię zdjęcia i przypomnę miłe chwile, które pan tam spędził :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna i wartościowa impreza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.