Facebook Google+ Twitter

Sandy uderzył nie tylko w USA. Spustoszył także Kubę

W ostatnich dniach wiele się mówi o skutkach huraganu Sandy. Media często zapominają jednak, że nie uderzył on tylko we Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Zanim dotarł do USA, pozbawił domu 350 tys. osób na Kubie.

Drugie co do wielkości miasto Santiago de Cuba, przez klika godzin nie miało prądu. / Fot. Coronel Doolittle, GNU 1.2, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Derrumbe_por_Sandy_II.jpg Huragan Sandy uderzył w Kubę 25 października. Pod zwalonymi drzewami i gruzami domów, życie straciło 11 osób. Po silnym wietrze nastąpiły ulewne opady deszczu, które spowodowały powodzie w różnych częściach kraju. Konieczna okazała się ewakuacja blisko 50 tys. mieszkańców terenów nadmorskich. "U nas w wiosce każdy jest rybakiem, próbujemy teraz jakoś się otrząsnąć. Będziemy się starać odbudować nasze domy i łodzie, ale to będzie trudne" - relacjonował jeden z rybaków.

Zobacz także: Amerykanie usuwają zniszczenia po huraganie Sandy

Jak podaje TVN Meteo, silny wiat zrywał linie energetyczne i wyrywał drzewa. Zniszczył wiele domów i lokali. Drugie co do wielkości miasto Santiago de Cuba, przez klika godzin nie miało prądu.Zobacz także: Brak wody, prądu i kolejki po benzynę. USA po huraganie Sandy

Z raportu ONZ, wynika, że żywioł zniszczył prawie 100 tysięcy hektarów plonów we wschodniej części Kuby. W dużym stopniu zniszczone są plantacje bananów i trzciny cukrowej. Wiceprezydent Kuby Jose Ramon Machado oświadczył, że państwo ma trudności z zapewnieniem pożywienia miezkańcom na terenach dotkniętych przez kataklizm.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.