Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26525 miejsce

Sanepid: Kutnowski „Przysmaczek” nie jest bez winy

Pod koniec kwietnia na łamach Wiadomości24.pl pisaliśmy, iż w jednym z kutnowskich sklepów, mieszczącym się przy ulicy Kościuszki, sprzedaje się przeterminowane napoje, na których znajduje się podrobiona data przydatności. Sprawę zbadał Sanepid.

Oto orzeczenie z Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Kutnie. / Fot. Piotr PanfilDochodziły do mnie informacje od mieszkańców, że w kutnowskim sklepiku osiedlowym o nazwie "Przysmaczek" sprzedaje się napoje z nieaktualną oraz przerobioną datą ważności. Natychmiast to sprawdziliśmy i okazało się, że to prawda. Nie czekając na nic, natychmiast powiadomiony został Sanepid. Już następnego dnia została przeprowadzona kontrola. Co wykazała? Szereg nieprawidłowości.

W piśmie od Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Kutnie czytamy:

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Kutnie informuje, że w związku z interwencją z dnia 23.04.2009 r. dotyczącą przeterminowanych produktów zakupionych w punkcie Małej Gastronomii w Kutnie, przedstawiciele PSSE w Kutnie przeprowadzili kontrolę tego obiektu.

To tutaj uważaj na obsługę oraz dokładnie patrz na daty ważności.  / Fot. Piotr PanfilW związku ze stwierdzeniem uchybień sanitarno-higienicznych, właściciela obiektu ukarano mandatem karnym, na uchybienia techniczne wszczęto postępowanie administracyjne. Ponadto zobowiązano właściciela do prowadzania wnikliwej kontroli wewnętrznej mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności.
Pod pismem podpisała się pani dyrektor PPIS w Kutnie, dr inż. Celina Marciszewska.

Jak się dowiedziałem, kontrola wykryła, iż w sklepiku znajdowały się w tym czasie m.in. przeterminowane napoje, za co nałożono na właściciela mandat karny. Równocześnie zażądano, by szefowa zleciła naprawienie kanalizacji, ponieważ do budynku nie dochodzi woda. Obiekt handlowy musi spełniać podstawowe standardy. Jeśli kanalizacja nie zostanie na czas naprawiona, wtedy właścicielka dostanie nakaz zamknięcia sklepu.

Czytaj także:
"Przysmaczek" oszukuje swoich klientów?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

ON
  • ON
  • 07.02.2011 14:59

przysmaczek jest bardzo dobrym sklepem. Mogliby go wkoncu otworzyc ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
JA
  • JA
  • 07.02.2011 14:56

pO cholere mowiliscie teraz nie mam gdzie fajek kupywac

Komentarz został ukrytyrozwiń

własnie, może zeskanowac pismo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję efektu.
Natomiast, to że były przeterminowane napoje, to jest prosta sprawa, bo o tym pisałeś już wtedy i mimo słabego zdjęcia dowodowego Ci uwierzyłem. Natomiast tam postawiłeś dość ostre zarzuty, jakoby ta pani nic innego nie robiła tylko robiła szacher. Pytanie brzmi, czy to był jednokrotny przypadek, czyja to wina była itd. Tego tu nie ma. Nałożyli karę, nic nowego.
Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Masz zdjęcie w profilu za aparatem, więc zakładam, że nie dla picu, tylko robisz jakieś foty, czy możesz je robić jakoś wyraźniejsze? Tamto zdjęcie dowodowe to jakaś masakra, to z wynikiem inspekcji też żadne. A co jescze ta inspekcja wykryła, tak ogólnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo za obywatelską postawę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się Piotrek, że nie zostawiłeś tej sprawy bez ciągu dalszego :-) Oczywiście plus dla Ciebie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.