Facebook Google+ Twitter

Sanepid skontrolował lubelskie puby. Dwa lokale zostały zamknięte

Kontrola przeprowadzona przez pracowników sanepidu nie dla wszystkich lubelskich lokali okazała udana. Zamknięto „Biesy” i „Legendę”, a pięć innych restauracji i pubów otrzymało upomnienia i wysokie kary pieniężne.

Stare Miasto w Lublinie, ulica Grodzka./ licencja: Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0. / Fot. Alians PLW pierwszy weekend października lubelska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna skontrolowała siedem pubów i restauracji na terenie Lublina. Wyniki przeprowadzonych badań są niezwykle niepokojące. Jak poinformowała Radio Lublin jedna z pracownic sanepidu, „ze względu na rażący stan sanitarny oraz techniczny i brak dokumentacji lekarskiej personelu” komisja zdecydowała o zamknięciu piwnicy restauracyjnej „Biesy”, mieszczącej się na ulicy Rynek 18, oraz pubu „Legenda” z ulicy Grodzkiej. W tym ostatnim pracownicy sanepidu dopatrzyli się dodatkowo przeterminowanych produktów – niektóre z nich przekroczyły datę ważności o 11 lat.

Jest to o tyle zaskakujące, że klienci, którzy bywali w tych miejscach, przeważnie oceniali je pozytywnie. Internauta o pseudonimie „bosman” o „Biesach” mówi: „smacznie, bogate menu, niezły wybór win chociaż ceny alkoholu nie są najniższe, ceny jedzenia przystępne, obsługa kompetentna.” Natomiast zamknięty w ostatni weekend pub, chętnie odwiedzaną przez studentów, kwituje „syriusz”: „Legenda ma po prostu swój klimat! Jeden z najlepszych pubów na Grodzkiej!”.

Decyzją sanepidu także pięć innych lokali Starego Miasta zostało ukaranych między innymi za brak dokumentacji i odpowiedniej dezynfekcji. - Wystawiliśmy siedem mandatów na łączną kwotę 2,4 tys. złotych. Wydaliśmy też pięć decyzji z rygorem natychmiastowej wykonalności. Za brak ciepłej wody i dokumentacji lekarskiej personelu, zatrudnionego w restauracjach – mówi dr Paweł Policzkiewicz, szef lubelskiego sanepidu dla „Kuriera Lubelskiego”. Mandaty w wysokości od 100 do 500 złotych, oprócz „Biesów” i „Legendy”, otrzymały: „Czarna Inez” (ul. Rybna 9), „Mefisto” (ul. Grodzka 1), „U Szewca” (ul. Grodzka 18), „Magia” (ul. Rybna 1) i „Hades Szeroka” (ul. Peowiaków 12).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Stara Jędza
  • Stara Jędza
  • 07.10.2011 06:11

Gdyby polski sanepid zaczął kontrolować czeskie knajpy, Czesi zostaliby bez piwa.
Na szczęście, Czesi mają coś, co wśród polskich urzędników jest artykułem luksusowym. To ZDROWY ROZSĄDEK. Pozdrawiam zdrowo myślących.

Komentarz został ukrytyrozwiń
buli
  • buli
  • 05.10.2011 22:11

Sanepid powinien odwiedzić także inne lubelsie bary i stołówki , nie tylko te ,do których paniom z sanepidu "po drodze" ,bądź są usytuowane w centrum Lublina.Na obrzeżach miasta też są "jadłodajnie" , a co się dzieje na kuchni???!!! Brrr-strach mowić. Ale żarcie smaczne ,nikt nie marudzi, więc nikomu to nie przeszkadza.A warto pomyśleć nad wizytą tam - dla dobra ogólu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
indiced
  • indiced
  • 05.10.2011 19:18

Przemysław Leniak nie ma racji. Dla tych niedoinformowanych i którzy jeszcze nie wiedzą, w Legendzie NIE MA kuchni, z jedzeniowych rzeczy można tam kupić jedynie Paluszki zapakowane w paczkę a i to nie zawsze. Pub ten utrzymuje się wyłącznie ze sprzedaży napoji, ze sprzedaży Piwa Perła po 4zł. A klienci którzy chcą coś zjeść to zamawiają sobie pizzę z Trybunalskiej (obok). Więc Bosman nie jadł przeterminowanego jedzenia.
Mam nadzieję, że szybko otworzą Legendę, bardzo lubię to miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym była zwolenniczką teorii spiskowych powiedziałabym, że lubelski Sanepid prowadzi wojnę z lokalnym światem gastronomicznym...a może żyją przeszłością i lubelskimi rewolucjami kuchennymi pani Gessler ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bosman jadł przeterminowane o 11 lat jedzenie i mu smakowało?
muszę go zapytać czy on wie co jadł...
5 za tekst - dużo lepszy niż w Gazecie... niebo a ziemia wręcz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.