Facebook Google+ Twitter

Sanepid wtargnie do domu i siłą zmusi do szczepienia dziecka? Tak może być już wkrótce

Czy sanepid ma prawo wtargnąć do naszego domu i siłą zaszczepić dziecko oraz osoby dorosłe? Jeśli nowa ustawa wejdzie w życie, jest to możliwy scenariusz. Wśród obywateli zawrzało, zbierane są podpisy pod petycją.

Temat obowiązkowych szczepień w Polsce budzi sporo kontrowersji. Są rodzice absolutnie przeciwni tej formie uodparniania, tacy którzy decydują się szczepić wybiórczo oraz odraczający szczepienia do momentu aż dziecko skończy rok, jak również ci, którzy bez wahania szczepią już w pierwszej dobie życia.

Nikt nie odpowiada za powikłania poszczepienne i każdy rodzic na własną rękę musi ponosić większość kosztów leczenia i rehabilitacji, stąd idea, by szczepienia w Polsce stały się dobrowolne, by to rodzic mógł podjąć decyzję o tym, czy chce szczepić swoje dziecko, jeśli tak, to kiedy i iloma preparatami.

W najbliższą środę odbędzie się posiedzenie Senackiej komisji Zdrowia w sprawie nowelizacji ustawy, regulującej procedurę postępowania w przypadku zagrożeń epidemiologicznych w Polsce. Jeśli posłowie ją przegłosują w czwartek 5 lipca, obywatelom zostanie odebrane prawo do decyzji o tym, czy szczepić siebie i swoje dziecko, a w razie ogłoszenia epidemii sanepid bez zgody sądu, po wskazaniu lekarza, będzie miał prawo wtargnąć do domu i siłą wyegzekwować szczepienie. Przymusem tej formy uodparniania będą objęte już nie tylko dzieci, ale również dorośli. Ani minister zdrowia, ani żadna instytucja nie będzie mogła zaniechać kupna szczepionek, a obywatele siłą mogą zostać zmuszeni by je wstrzykiwać, jeśli tak zdecyduje sanepid!

To godzi w podstawowe prawa człowieka i obywatela, jak również jest niezgodne z unijnym prawem do leczenia prawa odmowy zabiegu medycznego. Tak ważne decyzje nie powinny być podejmowane bez udziału obywateli i jak w przypadku acta można je powstrzymać. Zbulwersowani rodzice wystosowali petycję do rządu pod hasłem: „STOP PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ!”. Podpisy nieustannie spływają, cały czas można oddać swój głos online. petycjeonline.pl
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wolf
  • Wolf
  • 10.07.2012 21:14

Niewolnicy nie są objęci 'prawami człowieka'. "Demokratyczne państwo prawne..." Nadzorcy nawet się nie przyłożyli do nauki tubylczego języka. Niebawem dołączy do nich 3 mln rodaków, pewnie znajdą pracę w policji, he he.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.