Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23699 miejsce

Sanok bawił się na Polsko-Słowackim Przeglądzie Filmów OFF-owych

W Sanoku, w SDK, odbył się polsko-słowacki przegląd filmów niezależnych zorganizowany przez Koło Naukowe Słowacystów POZOR! działające przy sanockiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka.

Jak twierdzą twórcy przeglądu dla niektórych mieszkańców Sanoka wiadomość o nim, była zaskoczeniem. M.in. dlatego, że Słowacja, choć sąsiad, w dalszym ciągu budzi egzotyczne skojarzenia.

/Archiwum PWSZ w Sanoku/ Wszystko zaczęło się 2 marca o godz. 17 powitaniem Malwiny Rękas oraz krótkim wprowadzeniem Joanny Betlej z koła POZOR!. Na początek wyświetlano stosunkowo ambitne kino, które prezentowano wcześniej na M.F.F.A. „Amafest”, a zwłaszcza film Andrei Hanúskovéj „Kostki”.

Organizatorzy to, co najlepsze zostawili na koniec pierwszego dnia. Punktem kulminacyjnym okazały się projekcje jednej z części przygód kultowej postaci inżyniera Walczaka w filmie pt. „Kolia księżnej Romanowej” (reż. Artur Tomczak) oraz film „Nic nie krwawi wiecznie” (reż. Matej Hradský). Filmy wzbudziły emocje publiczności i otrzymały gromkie brawa.

Drugi dzień to film Nibru Ade „Butelka” oraz „History of one life”. Publiczność bawiła się świetnie. Stało się głównie dzięki „Klasztornej zdradzie” w reżyserii Sir. Staranko oraz filmom stworzonym przez Studencką Telewizję w Koszycach. Gwoździem programu i zarazem atutem przeglądu, była kolejna część przygód ujmującego inżyniera Walczaka, „dla którego nie istnieje słowo niewyjaśnione...”./Archiwum PWSZ w Sanoku/

Niektórzy widzowie czekali na podsumowanie i na dyskusję. Prowadząca imprezę szybko rozwiała te nadzieje żegnając gości zdawkowym „dziękuję”, czym dała znak do opuszczenia „małej sali” sanockiego SDK. Szkoda...


W opinii autorów przeglądu i nie tylko ich, każda próba wzbogacenia życia kulturalnego Sanoka to naprawdę szczytny cel. Tym, którzy „nie trafili” na przegląd, należy powiedzieć: żałujcie... naprawdę było warto! Osobom zaangażowanym w zorganizowanie przeglądu (członkom Koła Słowacystów POZOR!) należy życzyć wielu sukcesów, przede wszystkim wytrwałości w zorganizowaniu jego kolejnej edycji!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.