Facebook Google+ Twitter

Saperzy przeprowadzili kontrolowane wybuchy w Bristolu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 14:44

Brytyjscy saperzy przeprowadzili serię kontrolowanych eksplozji w domu aresztowanego muzułmanina w Bristolu. Władze ewakuowały mieszkańców najbliższych domów.

Brytyjska policja już trzykrotnie przerywała rewizję domu aresztowanego, by wezwać wojskowych saperów, którzy przeprowadzili kontrolowane wybuchy. Pierwszy miał miejsce w piątek o drugiej w nocy w ogrodzie przed domem jednorodzinnym, dwa kolejne dzisiaj przed południem wewnątrz domu. Ewakuowano około 30 osób. Obecnie policja bada skład chemiczny, substancji pozostałych po eksplozjach.

19-letni mieszkaniec Bristolu, podejrzany o terroryzm, został aresztowany w czwartek, ale do dziś policja nie ujawniła jego nazwiska. Wiadomo tylko, że jest to Brytyjczyk, który niedawno przyjął islam, znany sąsiadom jako Andrew Ibrahim.

Sąsiadka zza ściany powiedziała BBC, że sprowadził się pod obecny adres dopiero niedawno i rozmawiała z nim tylko raz, kiedy zza ściany dobiegała zbyt głośna muzyka. Andrew Ibrahim w białym muzułmańskim stroju otworzył jej wówczas drzwi frontowe zamknięte na co najmniej 10 różnych zasuw i zamków.

Dwaj spośród sześciu muzułmanów skazanych wczoraj w Londynie za podżeganie do terroryzmu to również rodowici Brytyjczycy, nawróceni na islam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.