Facebook Google+ Twitter

Saperzy zakończyli sprawdzanie terenu, gdzie miał być ukryty "złoty pociąg"

Saperzy zakończyli sprawdzanie terenu nad rzekomym "złotym pociągiem". Żołnierze poza kilkoma sztukami niemieckiej amunicji karabinowej, nie znalazło tam materiałów niebezpiecznych.

 / Fot. Dariusz Gdesz/Polska Press (aip)Nie w sobotę jak pierwotnie planowano, tylko już dzisiaj (piątek 2 października) żołnierze z 1. Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu oraz z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, zakończyli sprawdzanie terenu o powierzchni około pół hektara w okolicach 65 km linii kolejowej nr 274 z Wrocławia do Wałbrzycha. To miejsce domniemanego ukrycia pociągu pancernego z okresu II wojny światowej.

– Zakończenie prac i przekazanie bezpiecznej działki zostało potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli wojska i Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu – mówi Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy prezydenta Wałbrzycha. – Żołnierze wracają do swoich jednostek. Przywrócony zostanie ruch pieszy na części wiaduktu drogowego przy ul. Uczniowskiej.

Żołnierze sprawdzali teren przy użyciu wykrywaczy metali i georadarów do głębokości jednego metra, pod kątem zagrożeń chemicznych, radiacyjnych oraz występowania materiałów wybuchowych. W czwartek żołnierze natrafili na niewielką ilość amunicji karabinowej z okresu II wojny światowej.

– To sześć sztuk amunicji Mauser. Nie jest to jednak jakieś sensacyjne odkrycie, bo na podobną amunicję saperzy natrafiają często na terenie całego kraju – mówi mł. chor. Rafał Liss, oficer prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

Artur Szałkowski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Złotego pociągu na pewno nie znajdą. Ale dla mafii politycznej z Dolnego Śląska to ostatnia szansa aby pozostać na następne 4 lata u koryta włączy.
W końcu wydanie astronomicznej sumy na kampanie promująca województwo musi zaowocować .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.