Facebook Google+ Twitter

Sara Palin nadużyła swojej władzy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-11 07:34

Republikańska kandydatka na wiceprezydenta USA Sara Palin nadużyła władzy do celów prywatnych - taka jest konkluzja raportu specjalnej komisji parlamentu stanowego Alaski. Sztab Johna McCaina odrzucił ustalenia komisji uznając je za czysto polityczne.

Prowadzone od kilku miesięcy śledztwo dotyczyło wyrzucenia z pracy stanowego komisarza policji Waltera Monegana. Twierdził on, że gubernator Alaski zwolniła go ze stanowiska gdy odmówił usunięcia ze służby podległego mu funkcjonariusza - byłego szwagra Sary Palin. Policjant ten był zaangażowany ostry spór rozwodowy siostrą Palin, który dotyczył m.in. praw do opieki nad dziećmi.

Gubernator Alaski tłumaczyła, że powodem zwolnienia Monagena były kwestie czysto zawodowe. Komisja badająca sprawę doszła do wniosku, że Sara Palin nie złamała prawa. Dochodzenie wykazało jednak, że kandydatka na wiceprezydenta USA działała niezgodnie z etyką, nadużywając stanowiska do celów prywatnych. Palin sama kilkakrotnie interweniowała w sprawie zwolnienia z pracy byłego szwagra. Presję na stanowych urzędników wywierał też jej mąż.

Przedstawiciele sztabu wyborczego Johna McCaina uznali wyniki śledztwa za element kampanii politycznej zwolenników Baracka Obamy. W komisji, która przygotowała raport zasiadało jednak 10 republikanów i tylko 4 demokratów a śledztwo prowadził emerytowany prokurator.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.