Facebook Google+ Twitter

Sara Ruhl "Posprzątane". Bilety do teatru Współczesnego rozdane

Postaci dramatu posiadają wszystko oprócz szczęścia. Nie sprzątają domów, ale jałowe, puste i nieszczęśliwe życia; szukają celu, spełnienia i próbują pogodzić się z nieuchronnością przemijania i śmierci. Ogólnie radosna i żartobliwa natura sztuki - przepojona melancholią i absurdem - niesie krzepiącą na swój sposób filozofię, że nieład i rozczarowanie mogą stać się początkiem czegoś pięknego i wartościowego i nabrać nieoczekiwanie nowych intensywniejszych barw. Autorzy W24 mogą się o tym przekonać: 8,9,10 i 11 maja o godzinie 19.00.

 / Fot. Magda Hueckel, teatr WspółczesnyBilety na spektakl otrzymują:[/a]
8 maja - Anna Kołodziejczyk
9 maja - Adam Radzimirski
10 maja - Małgorzata Socha
11 maja - Emilia Luterek

Pogodna, romantyczna i trochę zwariowana komedia z poważnym przekazem na temat samospełnienia, miłości, przyjaźni i śmierci. Sztuka jest błyskotliwym wglądem w naturę ludzką z silnym akcentem na złożoność relacji między małżonkami, przyjaciółmi, rodzeństwem.

Postaci dramatu posiadają wszystko oprócz szczęścia. Nie sprzątają domów, ale jałowe, puste i nieszczęśliwe życia; szukają celu, spełnienia i próbują pogodzić się z nieuchronnością przemijania i śmierci. Ogólnie radosna i żartobliwa natura sztuki - przepojona melancholią i absurdem - niesie krzepiącą na swój sposób filozofię, że nieład i rozczarowanie mogą stać się początkiem czegoś pięknego i wartościowego i nabrać nieoczekiwanie nowych intensywniejszych barw.
Sarah Ruhl (ur.1974 r.) amerykańska dramatopisarka, autorka ponad dziesięciu kunsztownie napisanych sztuk w gatunku trudnym do jednoznacznego zdefiniowania, najczęściej przez krytyków zaliczanych do magicznego realizmu. Dwukrotna finalistka Nagrody Pulitzera: za „Posprzątane” (2005 r.) i za „In the Next Room” (2010 r.), laureatka kilku innych prestiżowych nagród, w tym: Susan Smith Blackburn Prize – dla najlepszej dramatopisarki anglojęzycznej (2004 r.).


[b]Fragmenty recenzji:

[…] Widać, że nie na darmo w tym roku Maciej Englert został uhonorowany Feliksem za swój wkład w rozwój warszawskiej sceny. Na deskach jego teatru można oglądać komedię bazującą na doskonałym tekście, mądrym humorze, dobrej grze aktorskiej i spinającej wszystko scenografii[…]Bożena Suchocka zmierzyła się w Teatrze Współczesnym z tekstem młodej finalistki Nagrody Pulitzera Sary Ruhl. W dramacie "Posprzątane" znajdziemy humor sytuacyjny, humor postaci i charakterów, dowcip, który jest inteligentny, prosty i nikogo nie oburzy ani nie obrazi. Dowodem na sukces jest reakcja publiczności, która śmieje się i wzrusza, a przecież na scenie nie ma ani odwołań politycznych ani społecznych.[…] 28.11.2013 | Posprzątali w dobrym stylu, Marta Górska , www.kulturaonline.pl,


[…] mamy tu właściwie jeden z niewielu już prawdziwych teatralnych zespołów w naszym kraju. Poznaje się to także i przez fakt, że Posprzątane (przecież tzw. repertuar, czyli teatralny mainstream) w żadnym momencie nie schodzi jednak poniżej wysoko ustawionej poprzeczki zawodowej normalności. […]Dowcipy na wiarę, Tomasz Mościcki, http://teatralny.pl, 22.11.2013


Sarah Ruhl
Posprzątane
( The Clean House)


Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Bożena Suchocka
Scenografia : Jan Kozikowski
Kostiumy: Anna Englert
Choreografia: Jarosław Staniek
Opracowanie muzyczne : Maciej Makowski


Osoby:
ANA Monika Kwiatkowska
VIRGINIA Marta Lipińska
LANE Agnieszka Pilaszewska
MATILDE Agnieszka Suchora
CHARLES Leon Charewicz

Zaproszenia przekażemy autorom W24, którzy mają uzupełniony profil w serwisie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Poproszę o bilety na piątek 9 maja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam niedawno, dzięki uprzejmości portalu, w teatrze ale jak nikt nie jest chętny na 10.05 to z przyjemnością skorzystam i napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę o bilety na piątek 9 maja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo bym chciała się wybrać, 11 maja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.05.2014 09:58

Byłam, widziałam , recenzje napisałam :) polecam każdemu...o ile nie boi się zakwasów w mięśniach brzucha...

Komentarz został ukrytyrozwiń

chętnie 8 maja ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

11 maja, poproszę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.