Facebook Google+ Twitter

Sarah Palin i Nasza-klasa poszukiwane przez internautów

„Sarah Palin” – to najpopularniejsze hasło w Google w 2008 r. W globalnym zestawieniu słów najszybciej zyskujących na popularności znalazł się polski akcent – Nasza-klasa. Polacy poszukiwali też m.in. Dody i informacji o teleturniejach.

 / Fot. Seweryn Lipoński / fotomontaż / http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Palin1.JPGJak zwykle pod koniec roku, firma Google opublikowała zestawienie najpopularniejszych zwrotów wpisywanych w wyszukiwarce. W ciągu ostatnich miesicęy bezkonkurencyjna okazała się Sarah Palin. Kandydatka Republikanów na urząd wiceprezydenta USA nie dała szans m.in. Barackowi Obamie (dopiero szósty) – choć zapewne oddałaby zaszczytne pierwsze miejsce w zestawieniu Google za zwycięstwo Johna McCaina w wyborach.

Co ciekawe, zgoła inaczej przedstawia się ranking przedstawiony przez Yahoo! – tam najpopularniejszą osobą okazała się Britney Spears. Obama zajął trzecie miejsce, zaś Palin znalazła się poza czołową dziesiątką. Czyżby zwolennicy Demokratów chętniej korzystali z wyszukiwarki portalu Yahoo!, a Republikanów – z Google?

Polacy nie gęsi, swoją klasę mają


Internauci szukali też stron i wiadomości związanych z największymi imprezami sportowymi („beijing 2008” – drugie miejsce, „euro 2008” – dziewiąte). Uwagę Polaków przykuwa jednak sensacyjne siódme miejsce hasła „nasza klasa”. Potwierdza to ogromny sukces – również w skali światowej – polskiego portalu społecznościowego. Podobnie zresztą jak hiszpańskiego „tuenti”, który znalazł się jeszcze wyżej, na czwartej pozycji.

Rok 2008 był wielkim sukcesem portalu nasza-klasa. Dowodem na to obecność w rankingu Google / Fot. screen nasza-klasa.plJeśli kogoś ciekawi, czego szukają w Google internauci z poszczególnych państw, można to łatwo sprawdzić. W Polsce, za plecami „naszej klasy” znalazły się nazwy innych serwisów internetowych: „pudelek”, „wrzuta” i „youtube”. Warto zaznaczyć, że jest to zestawienie haseł najszybciej zyskujących na popularności, a nie najpopularniejszych w ogóle. W tej drugiej kategorii także króluje „nasza klasa”, ale już za nią znajdują się zwroty bardziej pospolite, m.in. „gry”, „mapa”, „program tv”.

Ponadto okazuje się, że najpopularniejszą – a przynajmniej najczęściej poszukiwaną w internecie – osobą w Polsce jest Doda. Po piętach deptał jej jednak przez cały rok zespół Feel. Wysoką pozycję utrzymał Harry Potter, zapewne za sprawą styczniowej premiery ostatniego tomu serii w polskiej wersji językowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja już gdzieś w necie widziałem film XXX:) Z tą Panią

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.