Facebook Google+ Twitter

Sarkozy chce zachęcić młodzież do czytania gazet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-25 18:44

Już wkrótce każdy francuski osiemnastolatek dostanie bezpłatny abonament wybranej przez siebie gazety. To nowy pomysł prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego na to, by zachęcić młodych do czytania prasy codziennej.

Francuscy wydawcy prasy zastanawiają się od lat, jak przyciągnąć młodych czytelników, coraz mniej chętnie sięgających po gazety. W sukurs mediom postanowił przyjść tym razem prezydent Sarkozy. Ogłosił on, że od tej pory każdy 18-latek będzie miał prawo do rocznego abonamentu wybranej gazety. Chodzi o to, by młodzi przyzwyczaili się do codziennej lektury papierowej prasy.

Zdaniem Sarkozy'ego, wiek dojrzałości wiąże się nie tylko z prawami wyborczymi, ale też z koniecznością angażowania się w życie publiczne. A to właśnie prasa, podkreśla prezydent, kształtuje postawy obywatelskie. Propozycja jest częścią prezydenckiego planu wsparcia dla francuskich mediów, który przewiduje w ciągu najbliższych trzech lat pomoc w wysokości 600 milionów euro.

Pomysł darmowej prasy dla osiemnastolatków przychylnie przyjęli sami wydawcy prasy. Pozostaje tylko pytanie, czy sami nastolatkowie zechcą czytać otrzymane za darmo gazety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.