Facebook Google+ Twitter

Sarkozy grozi bojkotem szczytu NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 18:46

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy zagroził bojkotem kwietniowego szczytu NATO, jeśli nie będzie siedział obok sekretarza generalnego Sojuszu. Taką informację podaje portal internetowy Euobsever, powołując się na doniesienia "Der Spiegel".

Uroczysty szczyt z okazji 60. rocznicy powstania NATO zostanie zorganizowany na granicy Francji z Niemcami - w Strasburgu i Kehl.

Według ustalonych w NATO zasad, uczestnicy spotkania powinni siedzieć w porządku alfabetycznym. Jednak tych ustaleń nie chce przyjąć do wiadomości Nicolas Sarkozy, który zażądał, by usadzono go obok sekretarza generalnego - w bardziej widocznym miejscu.

Francja jest jednym ze współorganizatorów szczytu, a poza tym prezydent ma ogłosić powrót swego kraju do struktur wojskowych NATO po prawie 40 latach.

Dyplomaci w Sojuszu potwierdzają, że był problem z krzesłami i ironicznie komentują, że francuskiemu prezydentowi NATO pomyliło się z Unią Europejską. Dodają, że Nicolas Sarkozy, który po półrocznym przewodnictwie Francji we wspólnocie przyzwyczaił się do bycia w centrum zainteresowania i kierowania pracami, teraz powinien przyjąć do wiadomości, że NATO ma swoje zasady, których nie należy zmieniać.

W końcu jednak padła propozycja kompromisowego rozwiązania. Nicolas Sarkozy ma siedzieć obok sekretarza generalnego podczas rozpoczęcia szczytu, gdy kamery będą na sali. Ale już podczas obrad, które są zamknięte dla prasy, francuski prezydent będzie musiał się przesiąść na wyznaczone wcześniej miejsce.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.