Facebook Google+ Twitter

Sarkozy i Miedwiediew nagocjowali ws. Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 20:33

Nicolas Sarkozy zażądał, by Rosja wycofała swoje wojska z drogi łączącej miejscowości Poti i Senaki w Gruzji. Prezydent Francji rozmawiał ponownie przez telefon z Dmitrijem Miedwiediewem o sytuacji na Kaukazie. O rozmowie tej poinformował w wydanym dzisiaj komunikacie Pałac Elizejski.

Nicolas Sarkozy podziękował swojemu rozmówcy za dotrzymanie zobowiązania dotyczącego wycofania rosyjskich wojsk. Francuski prezydent miał jednak zastrzeżenia odnośnie obecności tych wojsk na drodze z Poti do Senaki. Komunikat wydany przez Pałac Elizejski podaje, że podczas rozmowy francuski przywódca podkreślał ważność szybkiego wycofania żołnierzy rosyjskich znajdujących się na tej drodze.

Poti jest miastem portowym nad Morzem Czarnym, a Senaki znajduje się w głębi terytorium gruzińskiego, około 40 kilometrów od Poti. Oba miasta są położone niedaleko separatystycznego Abchazji.

Obaj prezydenci zgodzili się co do potrzeby utworzenia sił międzynarodowych działających pod egidą Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Oddziały te mogłyby zastąpić rosyjskie patrole w pobliżu granicy Osetii Południowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.