Facebook Google+ Twitter

Sarkozy leci do Moskwy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-08 08:24

O wojskach rosyjskich w Gruzji oraz o losie uchodźców będzie rozmawiał w Moskwie i w Tbilisi Nicolas Sarkozy. Prezydent Francji zamierza w imieniu Unii Europejskiej naciskać na Rosję, by wypełniła warunki podpisanego przez obie strony planu zawieszenia broni.

Pierwszym etapem podróży Nicolasa Sarkozy'ego do dwóch zwaśnionych krajów będzie Moskwa. Około 13:00, prezydent Francji spotka się tam z Dimitrijem Miedwiediewem. Po tych rozmowach i po konferencji prasowej prezydencki samolot odleci do Tbilisi. Tam, Nicolas Sarkozy spotka się z prezydentem Saakaszwilim. Następnie, obaj prezydenci będą odpowiadać na pytania dziennikarzy.

W tej samej podróży wezmą José Manuel Barroso oraz Javier Solana.

Według nieoficjalnych informacji z Pałacu Elizejskiego, jednym z celów podróży jest nakłonienie Rosjan, by wycofali się z Gruzji. Otoczenie prezydenta Francji z góry jednak przyznaje, że to wycofanie może w pierwszej fazie nie dotyczyć terytoriów Osetii Południowej i Abchazji. Jak zapewnił najbliższy doradca prezydenta do spraw zagranicznych Jean-David Levitte, te dwa terytoria byłyby przedmiotem osobnych negocjacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.