Facebook Google+ Twitter

Sarkozy mianował specjalnego wysłannika Francji do spraw Afganistanu i Pakistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-03 17:59

Nominację otrzymał Pierre Lellouche. Deputowany prawicowej partii UMP powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej z Bernardem Kouchnerem, że zacznie swoją pracę od spotkań z partnerami europejskimi, a dopiero potem będzie dyskutował z Amerykanami.

Pierre Lellouche powiedział, że we Francji trzeba stworzyć nową strategię obejmującą Pakistan i Afganistan. Ponadto, według niego, należy położyć większy nacisk na pomoc cywilną dla tego regionu.

- Zaangażowane w Afganistanie kraje Zachodu nie mogą teraz spakować walizek i wycofać się, bo oznaczałoby to oddanie tego kraju w ręce Talibów - dodał specjalny wysłannik Francji.

Zdaniem Pierre'a Lellouche'a Europa powinna wypracować wspólną strategię w Afganistanie. Dodał, że swoją misję rozpocznie jutro w Brukseli, od kontaktowania się z Unią Europejską, NATO, przedstawicielami Czech i ze swoimi odpowiednikami: niemieckim i brytyjskim.

Dopiero potem spotka się z Richardem Holbrookiem, specjalnym wysłannikiem Baracka Obamy do spraw Pakistanu i Afganistanu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.