Facebook Google+ Twitter

Sarkozy: Mojego syna rzucono na pastwę mediów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 21:35

Nicolas Sarkozy jest oburzony krytycznymi i ironicznymi uwagami na temat błyskawicznego awansu jego syna.

Jean Sarkozy ma zostać w wieku 23 lat prezesem publicznej instytucji zarządzającej największą w Europie dzielnicą biznesową.

Nicolas Sarkozy odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące jego syna przy okazji wystąpienia poświęconego reformie liceów. Prezydent powiedział, że złą rzeczą jest "bezpodstawne i przesadne rzucanie kogoś na pastwę mediów". Określił ironicznie jako "bardzo eleganckie" krytyczne uwagi dotyczące zapowiedzianego wyboru jego syna na stanowisko prezesa EPAD, czyli instytucji zarządzającej dzielnicą biurowców La Défense.

Francuskie media chętnie i z pewnym przekąsem cytują za to kilka zdań z dzisiejszego przemówienia prezydenta na temat reformy liceów. Szef państwa chwalił napoleońską koncepcję tej szkoły za to, że jej powstanie w roku 1802 oznaczało "koniec przywilejów związanych z pochodzeniem".

Z pomocą Sarkozy'emu- juniorowi przyszedł premier Fillon. Powiedział, że ta polemika jest nieuzasadniona, bo funkcja prezesa EPAD jest obsadzana poprzez głosowanie, a nie nominację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.