Facebook Google+ Twitter

Sarkozy naciska na francuskie media?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 15:07

Znany francuski dziennikarz telewizyjny będzie odsunięty od prowadzenia głównego wydania dziennika telewizyjnego w prywatnej stacji TF1. Według prasy stało się to pod wpływem nacisków ze strony prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

Jak na razie decyzja o odebraniu Patrickowi Poivre d'Arvor prowadzenia wydania wiadomości o godzinie 20 nie została oficjalnie potwierdzona przez dyrekcję TF1. Dziennikarz jest jedną z najbardziej popularnych postaci francuskiej telewizji. Serwis o godzinie 20 prowadził od 1987 roku. Od września ma go zastąpić prezenterka Canal Plus, Laurence Ferrari.

Przyczyną zmian mają być słowa Patrick Poivre d'Arvor'a. W czasie jednego z ważnych spotkań politycznych z udziałem prezydenta Francji miał on powiedzieć, że Nicolas Sarkozy sprawia wrażenie podekscytowanego chłopca. Dziennikarz twierdzi, że w jego ustach był to komplement, gdyż - jak przyznał - przepada za mężczyznami, w których pozostało jeszcze coś z małych chłopców.

Sarkozy'emu miały się jednak te słowa bardzo nie spodobać. Według części prasy poirytowany prezydent, mający rozległe kontakty we francuskich mediach, wywierał naciski na szefach TF1, aby usunęli dziennikarza od wizji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.