Facebook Google+ Twitter

Sarkozy ostrzega Rosję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-17 15:02

Nicolas Sarkozy przestrzegł Dimitrija Miedwiediewa przed konsekwencjami nie przestrzegania przez Rosję zawieszenia broni w Gruzji. Prezydent Rosji zapewnił, że wycofywanie wojsk rosyjskich zacznie się w poniedziałek w południe.

Pałac Elizejski poinformował, że prezydenci Francji i Rosji rozmawiali przez telefon na temat sytuacji w Gruzji. Nicolas Sarkozy zapowiedział „poważne konsekwencje dla stosunków między Rosją a Unią Europejską", jeśli postanowienia 6-punktowego porozumienia o zawieszeniu broni nie zostaną szybko i w pełni wykonane.
W trakcie rozmowy z prezydentem Miedwiediewem, Nicolas Sarkozy dodał, że podpisanie tego porozumienia musi spowodować natychmiastowe wycofanie wszystkich rosyjskich oddziałów, które weszły do Gruzji po 7 sierpnia.

Według komunikatu Pałacu Elizejskiego, w odpowiedzi na to ostrzeżenie Dimitrij Miedwiediew zapowiedział, że „wycofywanie wojsk rosyjskich rozpocznie się w poniedziałek około południa".

Obaj prezydenci postanowili, że będą codziennie rozmawiać przez telefon o postępach w wykonywaniu postanowień zawieszenia broni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.