Facebook Google+ Twitter

Sarkozy przegrał w sądzie z byłym rywalem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-28 21:34

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy nie będzie się odwoływał od wyroku uniewinniającego jego rywala Dominique'a de Villepina. Były francuski premier był oskarżony o próbę wmieszania prezydenta w aferę finansową na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Wkrótce po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego Dominique'a de Villepina prezydent wydał komunikat, w którym wyjaśnia między innymi, dlaczego złożył wcześniej pozew przeciwko byłemu premierowi i innym oskarżonym. Nicolas Sarkozy pisze, że chciał, by działania ludzi fabrykujących lub wykorzystujących fałszywe dokumenty "były znane wszystkim Francuzom".

Szef państwa wyraża następnie swoją satysfakcję z faktu, że te "poważne manipulacje" zostały potwierdzone przez sąd, i przyjmuje do wiadomości, iż udział Dominique'a de Villepina w tych manipulacjach "nie mógł zostać udowodniony".

Nicolas Sarkozy dodaje, że nie ma osobistego urazu wobec innych oskarżonych, którzy zostali skazani w tym samym procesie. Wśród nich jest między innymi Jean-Louis Gergorin - były prezes koncernu lotniczego EADS, który otrzymał wyrok 15 miesięcy więzienia bez zawieszenia. Sąd uznał go za inicjatora operacji, która miała zdestabilizować Nicolasa Sarkozy'ego.

Zakończony dzisiaj proces dotyczył listy osób, wśród których był Nicolas Sarkozy, posiadających rzekomo konta bankowe za granicą. Ta lista okazała się fałszywa. Nicolas Sarkozy uważał, że Dominique de Villepin usiłował zaszkodzić mu, korzystając z tych nieprawdziwych informacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.