Facebook Google+ Twitter

Sarkozy przyjedzie na jubileusz Wałęsy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-13 16:58

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, który nie pojawił się na organizowanym przez Lecha Kaczyńskiego koncercie, potwierdził już swój udział w obchodach 25. rocznicy przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie.

Prezydent Francji potwierdził to odbierając nagrodę za odwagę polityczną, którą przyznało mu francuskie czasopismo "Politique internationale".

Odbierając w Pałacu Elizejskim nagrodę Nicolas Sarkozy oświadczył, że będzie 6 grudnia w Polsce na uroczystości rocznicy przyznania Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie. Wyjaśnił w ten sposób wątpliwości na temat spotkania z Dalajlamą, który tekże będzie na tych uroczystościach. Przyjazd Dalajlamy został już wcześniej potwierdzony zarówno przez współpracowników byłego prezydenta Polski, jak i przez biuro przywódcy tybetańskiego. Nicolas Sarkozy był wcześniej krytykowany za to, że nie przyjął Dalajlamy podczas jego ostatniego pobytu we Francji w sierpniu.

Pierwotnie celem grudniowej wizyty prezydenta Francji w Polsce miało być spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim i rozmowa z nim na temat Traktatu Lizbońskiego. Do tego spotkania jednak nie dojdzie, bowiem 6 grudnia Lech Kaczyński będzie w Azji. Nicolas Sarkozy nie ustosunkował się jeszcze do tej wiadomości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.