Facebook Google+ Twitter

Sarkozy: Rosja ma się natychmiast wycofać

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-27 18:08

Nicolas Sarkozy zażądał, by Rosja natychmiast wycofała swoje oddziały w Gruzji na pozycje zajmowane przed wybuchem walk. Francuski prezydent przemawiał w Paryżu podczas inauguracji dorocznej konferencji ambasadorów Francji.

Przemawiając do wszystkich ambasadorów Francji, Nicolas Sarkozy powiedział, że rosyjska decyzja o uznaniu Abchazji i Osetii Południowej jest "po prostu nie do przyjęcia".

Mówiąc dalej o Rosji, prezydent Francji powiedział, że "wstrząs jaki przeżyła ona w latach 90., przekształca się teraz niestety w wolę odbudowy, którą można określić jako imperialną". Nicolas Sarkozy dodał, że nikt nie chce powrotu do zimnej wojny.

- Teraz do Rosji należy dokonanie fundamentalnego wyboru. Francja wraz ze swoimi partnerami z Unii pokazała poprzez swoje inicjatywy, jak bardzo chce, by był to wybór porozumienia i kooperacji - powiedział Sarkozy.

Prezydent Francji, sprawujący obecnie przewodnictwo Unii Europejskiej, wyraził nadzieję, że brukselskie spotkanie na szczycie krajów Unii 1 września "pozwoli na ustalenie wspólnej linii w tej podstawowej kwestii".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.